Srpski Oklop - forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Srpski Oklop - forum

Mesto za diskusiju o vojnoj tehnici, ratnoj istoriji i svim ostalim aspektima rata
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Kako napraviti maketu M-84A/AB

Ići dole 
5 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Gost
Gost




Kako napraviti maketu M-84A/AB - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako napraviti maketu M-84A/AB   Kako napraviti maketu M-84A/AB - Page 2 Icon_minitimeNed Jul 18, 2010 10:16 am

Znači slažeš se da ni Blast Models ne valja ili je donekle KIRIN-ova kupola bolji izbor ?

Ne znam baš tačno šta fali onoj klapni ?


Poslednji izmenio Nešo dana Ned Jul 18, 2010 10:24 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Kako napraviti maketu M-84A/AB - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako napraviti maketu M-84A/AB   Kako napraviti maketu M-84A/AB - Page 2 Icon_minitimeNed Jul 18, 2010 10:21 am

Evo još jedan nemački link za T-72 u detalju urađen od jednog nemačkog inženjera koji je bio oficir u DDR-u:

http://www.t-72.de/html/turm.html
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Kako napraviti maketu M-84A/AB - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako napraviti maketu M-84A/AB   Kako napraviti maketu M-84A/AB - Page 2 Icon_minitimeNed Jul 18, 2010 5:16 pm

Nešo ::
Znači slažeš se da ni Blast Models ne valja ili je donekle KIRIN-ova kupola bolji izbor ?

Ne znam baš tačno šta fali onoj klapni ?

Detalj gde je klapna,odgovara Tamiyinoj kupoli,ali kad pogledam celu kupolu,i njen oblik,..ova kupola mi deluje poprilicno siroko i spljosteno...


Kako napraviti maketu M-84A/AB - Page 2 Th_bl35046k_t4
Kako napraviti maketu M-84A/AB - Page 2 Th_bl35046k_t
Kako napraviti maketu M-84A/AB - Page 2 Th_CopyofScreenShot003_resize


Mozda sam pogresio ,jer je slika takva,ali ti si imao kupolu u rukama...
A Kirinova kupola ima mnogo naglasen detalj kod klapne...

Kako napraviti maketu M-84A/AB - Page 2 Th_SDC11867-Kopie

Mozda ima posla da se uradi prepravka,ali mislim da bih se pre odlucio prepraviti Tamiyinu kupolu...


Poslednji izmenio bartsimpson dana Uto Avg 03, 2010 12:36 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Kako napraviti maketu M-84A/AB - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako napraviti maketu M-84A/AB   Kako napraviti maketu M-84A/AB - Page 2 Icon_minitimeNed Jul 18, 2010 7:21 pm

Ajd' dogovoreno Barte. Kad za neke 2 nedelje počnem sa izradom još jednog M-84A uzeću ovu TAMIYA kupolu i prepraviti je na odgovarajuće dimenzije, naravno u oblik jedne M-84A kupole. Pokazaću svaku promenu i dodatak na njoj.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Kako napraviti maketu M-84A/AB - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako napraviti maketu M-84A/AB   Kako napraviti maketu M-84A/AB - Page 2 Icon_minitimePon Jul 19, 2010 8:18 am

Ja sam skoro zavrsio sa prepravkom Tamiya kupole...Skinuo sam sve sa gornje strane kupole
Uradio sam postolje za DNNS-2 i periskop sa leve strane,kao i var od komandirovog otvora do DNNS-2
Sa ceone strane sam dodao 4 mm plastike...
Ktt za kitovanje ovog puta nisam koristio za kitovanje kupole...
Koristena je topljena plastika...(NAPOMENA:Ovo ne raditi unutra)
Slike nazalost nisam mogao postaviti boljeg kvaliteta...

Kako napraviti maketu M-84A/AB - Page 2 Th_SP_A0379
Kako napraviti maketu M-84A/AB - Page 2 Th_SP_A0373
Kako napraviti maketu M-84A/AB - Page 2 Th_SP_A0369
Kako napraviti maketu M-84A/AB - Page 2 Th_SP_A0368
Kako napraviti maketu M-84A/AB - Page 2 Th_SP_A0365
Kako napraviti maketu M-84A/AB - Page 2 Th_SP_A0363
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Kako napraviti maketu M-84A/AB - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako napraviti maketu M-84A/AB   Kako napraviti maketu M-84A/AB - Page 2 Icon_minitimePon Jul 19, 2010 2:05 pm

Idi bre Barte, topljena plastika, pa to već zvuči kao ekološka katastrofa. Laughing

Ma šalim se, lepo si to odradio. E sad moraš one prednje ivice kupole malo više da zaobliš, pošto M-84A verzija nema tu strmu geometriju, izraženu sa čeone strane kao kod M-84 verzije. Nemoj da pogrešiš pa da koristiš držač topa od TAMIYE. Totalno promašena stvar. Ja ću da koristim onaj od DRAGON/REVELL/ZVEZDA seta T-72A/T-72B. Za kutije dimnih bacača ćeš morati isto da se snađeš, jer su one od TAMIYE obična zaj******ja. Ja sam naručio 3 seta tih kutija od VOYAGER MODELS-a iz Kine.

Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Kako napraviti maketu M-84A/AB - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako napraviti maketu M-84A/AB   Kako napraviti maketu M-84A/AB - Page 2 Icon_minitimePon Jul 19, 2010 2:12 pm

Nešo ::
Idi bre Barte, topljena plastika, pa to već zvuči kao ekološka katastrofa. Laughing

Ma šalim se, lepo si to odradio. E sad moraš one prednje ivice kupole malo više da zaobliš, pošto M-84A verzija nema tu strmu geometriju, izraženu sa čeone strane kao kod M-84 verzije.

Iskreno da ti kazem,sloj od 4mm je isuvise debeo da bih kitovao...po sam morao na ovaj nacin...
Posteno sam se namucio sa tim topljenjem...,ali sam odradio u par slojeva i dobio sam dovoljno prostora za brusenje...
Oblik konturu kupole mislim da sam pogodio...E sad koliko trebaju da budu zaobljene...i na kojoj visini...?
Posto sad mogu da brusim do mile volje... cheers
Nazad na vrh Ići dole
Vladimir
Rookie
Vladimir


Broj poruka : 11
Datum upisa : 08.07.2010

Kako napraviti maketu M-84A/AB - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako napraviti maketu M-84A/AB   Kako napraviti maketu M-84A/AB - Page 2 Icon_minitimePet Jul 23, 2010 11:13 am

Zanimaju me dimenzije DNNS-2 u 1/35?
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Kako napraviti maketu M-84A/AB - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako napraviti maketu M-84A/AB   Kako napraviti maketu M-84A/AB - Page 2 Icon_minitimePet Jul 23, 2010 12:32 pm

Ovo je nacrtao jedan kolega sa Palube info...


Kako napraviti maketu M-84A/AB - Page 2 Th_DNNS-1
Nazad na vrh Ići dole
Vladimir
Rookie
Vladimir


Broj poruka : 11
Datum upisa : 08.07.2010

Kako napraviti maketu M-84A/AB - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako napraviti maketu M-84A/AB   Kako napraviti maketu M-84A/AB - Page 2 Icon_minitimePet Jul 23, 2010 1:16 pm

Very Happy ok hvala
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Kako napraviti maketu M-84A/AB - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako napraviti maketu M-84A/AB   Kako napraviti maketu M-84A/AB - Page 2 Icon_minitimeNed Jul 25, 2010 7:24 am

Radovi na kupoli...

Kako napraviti maketu M-84A/AB - Page 2 Th_SP_A0385
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Kako napraviti maketu M-84A/AB - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako napraviti maketu M-84A/AB   Kako napraviti maketu M-84A/AB - Page 2 Icon_minitimeNed Jul 25, 2010 7:37 am

Lepo si odradio tu kupolu. Smile
Hajd' samo malo koriguj pravac onih dimnih bacača, nešto mi deluju mnogo raštrkano. Vidim da si uležištenje topa koristio od neke druge makete. Zašto si se onda odlučio da ipak uzmeš top od Tamiye, kad je taj suviše kratak, nekih 8mm ?
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Kako napraviti maketu M-84A/AB - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako napraviti maketu M-84A/AB   Kako napraviti maketu M-84A/AB - Page 2 Icon_minitimeNed Jul 25, 2010 7:57 am

Sto se tice dimnih bacaca,ionako sam mislio poskidati pa sve ispocetka...nisu bas najbolje nalegli.Sto se tice cevi topa ovde nemam gde kupiti cev od RB-Models
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Kako napraviti maketu M-84A/AB - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako napraviti maketu M-84A/AB   Kako napraviti maketu M-84A/AB - Page 2 Icon_minitimeNed Jul 25, 2010 8:07 am

Kad gledam na sliku kupole onda je leva strana dimnih bacača u redu, nemoj da je diraš. Znači samo desnu stranu treba malo korigovati. Ja lično smatram da je ovo dosad najbolja prerada jedne T-72 kupole od Tamiye na verziju M-84A koju sam mogao da vidim. Svaka čast ! cheers
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Kako napraviti maketu M-84A/AB - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako napraviti maketu M-84A/AB   Kako napraviti maketu M-84A/AB - Page 2 Icon_minitimeNed Jul 25, 2010 8:24 am

Da li mozes postaviti,radi poredjenja cev od Tamiye i RB Models...Ako ti ne bude bilo tesko...Zanima me i vizuelna razlika...
Sto se tice dimnih bacaca,mislio sam da uradim nove drzace za njih,posto ovi postojeci mi nekako ne odgovaraju...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Kako napraviti maketu M-84A/AB - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako napraviti maketu M-84A/AB   Kako napraviti maketu M-84A/AB - Page 2 Icon_minitimeNed Jul 25, 2010 8:42 am

A što ne bi moglo ? Izvoli, razlika je ogromna u svim pogledima ! Vidi moj M-84A pa sam proceni.

Kako napraviti maketu M-84A/AB - Page 2 SDC11910
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Kako napraviti maketu M-84A/AB - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako napraviti maketu M-84A/AB   Kako napraviti maketu M-84A/AB - Page 2 Icon_minitimeNed Jul 25, 2010 10:09 am

Auh...Razlika je bas velika... Neutral
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Kako napraviti maketu M-84A/AB - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako napraviti maketu M-84A/AB   Kako napraviti maketu M-84A/AB - Page 2 Icon_minitimeNed Avg 08, 2010 10:47 am

Cev je stigla...i uradjena...(Neso..hvala na donaciji...)Very Happy Very Happy Very Happy
Na kupoli mi je ostao jos meteoroloski senzor...i moracu ponovo da odradim drzace za dimne kutije...

Kako napraviti maketu M-84A/AB - Page 2 Th_SP_A0397
Kako napraviti maketu M-84A/AB - Page 2 Th_SP_A0396
Kako napraviti maketu M-84A/AB - Page 2 Th_SP_A0395
Kako napraviti maketu M-84A/AB - Page 2 Th_SP_A0394
Kako napraviti maketu M-84A/AB - Page 2 Th_SP_A0393 Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Kako napraviti maketu M-84A/AB - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako napraviti maketu M-84A/AB   Kako napraviti maketu M-84A/AB - Page 2 Icon_minitimeNed Avg 08, 2010 5:51 pm

Eto vidiš kolika je ogromna razlika u cevima, a TAMIYA sebe naziva ekskluzivom i budži cenu. Evo ti jedna zanimljiva stvar oko kutija dimnih bacača. Ja sam nabavio 2 seta zatvorenih i 1 set otvorenih/potrošenih kutija od VOYAGER MODELS-a. To ti je iz Hong Konga:

http://www.luckymodel.com/scale.aspx?search=Y&q_brand=&q_category=&q_scale=&q_word=modern%20russian&q_show_instock_only=N

Detalj je prva liga. Delovi su od mesinga (verovatno izrađeni na strugu):

Kako napraviti maketu M-84A/AB - Page 2 Dimnibacaci


Držim ti palčeve, da i tvoj M-84A ispadne prva liga ! cheers
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Kako napraviti maketu M-84A/AB - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako napraviti maketu M-84A/AB   Kako napraviti maketu M-84A/AB - Page 2 Icon_minitimeČet Avg 12, 2010 10:31 am

Odlicne dimne kutije...
Ja sam do sada ovoliko uradio M-84A
Imam jos malo radova na kupoli,pa da predjem na spoljni filter..





Kako napraviti maketu M-84A/AB - Page 2 Th_SP_A0464
Kako napraviti maketu M-84A/AB - Page 2 Th_SP_A0463
Kako napraviti maketu M-84A/AB - Page 2 Th_SP_A0461
Kako napraviti maketu M-84A/AB - Page 2 Th_SP_A0457
Kako napraviti maketu M-84A/AB - Page 2 Th_SP_A0439
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Kako napraviti maketu M-84A/AB - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako napraviti maketu M-84A/AB   Kako napraviti maketu M-84A/AB - Page 2 Icon_minitimeČet Avg 12, 2010 2:29 pm

Svaka čast, tako to treba da izgleda. Ja sam se zeznuo oko onog filtera, jer sam morao da ga odradim kad je maketa već bila gotova. Tebi je naravno mnogo lakše. Samo udri, ima onom Hrvatu sa kutka da ispadnu obe okice.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Kako napraviti maketu M-84A/AB - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako napraviti maketu M-84A/AB   Kako napraviti maketu M-84A/AB - Page 2 Icon_minitimePet Avg 13, 2010 8:05 am

Nadam se da ce sve biti kako treba...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Kako napraviti maketu M-84A/AB - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako napraviti maketu M-84A/AB   Kako napraviti maketu M-84A/AB - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Kako napraviti maketu M-84A/AB
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Srpski Oklop - forum :: Multimedija, knjige, makete...-
Skoči na: