Srpski Oklop - forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Srpski Oklop - forum

Mesto za diskusiju o vojnoj tehnici, ratnoj istoriji i svim ostalim aspektima rata
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 M-84 od traca do istine

Ići dole 
+14
stipo
tpku_2b
kosare
Anton
Tucakovic
vlado
uros_ZA
BzVz
Tigar
SS74
Spirit
bandzi
perobp
IvanGrozni
18 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4
AutorPoruka
stipo
Rookie
stipo


Broj poruka : 7
Godina : 62
Localisation : leskovac
Datum upisa : 02.04.2009

M-84 od traca do istine - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: M-84 od traca do istine   M-84 od traca do istine - Page 4 Icon_minitimePet Sep 04, 2009 10:27 am

vathra ::
Bandzi ::
Kasarne pored glavne železničke stanice (Bubanjski heroji i Filip Kljajić) nemaju niti su imale veze sa oklopom.
Теоретски немају, али у једном хангару у БХ су били Т-55 и Т-72 (мислим), ваљда од неке техничке службе. Пар пута су долазили вучни возови да дотерају неке тенкове.

Nije to u pitanju u kasarni Filip Kljajic u Nisu nalazio se Tehnicki skolski centar za vojnike i tu su se nalazili ti tenkovi ali su bili za obuku i nisu bili borbeno spsobni
Nazad na vrh Ići dole
vathra
Gun loader
Gun loader



Broj poruka : 79
Datum upisa : 25.02.2008

M-84 od traca do istine - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: M-84 od traca do istine   M-84 od traca do istine - Page 4 Icon_minitimePet Sep 04, 2009 12:09 pm

stipo ::
vathra ::
Bandzi ::
Kasarne pored glavne železničke stanice (Bubanjski heroji i Filip Kljajić) nemaju niti su imale veze sa oklopom.
Теоретски немају, али у једном хангару у БХ су били Т-55 и Т-72 (мислим), ваљда од неке техничке службе. Пар пута су долазили вучни возови да дотерају неке тенкове.

Nije to u pitanju u kasarni Filip Kljajic u Nisu nalazio se Tehnicki skolski centar za vojnike i tu su se nalazili ti tenkovi ali su bili za obuku i nisu bili borbeno spsobni
Могуће да си у праву за ТШЦ у Филипу Кљајићу, али су војници долазили на обуку код нас - служио сам војску на Бубњу. Осим пар тенкова, било је и нешто топова на пољани - мислим Т12 са траговима гелера по цеви, троцевац и још по нешто.
Тенкове нисам загледао изнутра, споља су се чинили ОК.
Претпостављао сам да су видели и боље дане пре.
Nazad na vrh Ići dole
Spirit
Platoon commander
Platoon commander
Spirit


Broj poruka : 423
Localisation : Srbija
Datum upisa : 27.04.2007

M-84 od traca do istine - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: M-84 od traca do istine   M-84 od traca do istine - Page 4 Icon_minitimePet Sep 04, 2009 2:22 pm

Stvarno sam zaprepascen gomilom gluposti i prepirki oko ovih kasarni, ko je koga jurio i o izvorim informacije.
Zamolio bih sve clanove da se ubuduce drze teme!!!
Nazad na vrh Ići dole
tpku_2b
Gun loader
Gun loader
tpku_2b


Broj poruka : 81
Godina : 46
Localisation : Zemun
Datum upisa : 08.07.2009

M-84 od traca do istine - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: M-84 od traca do istine   M-84 od traca do istine - Page 4 Icon_minitimeSub Sep 05, 2009 2:07 pm

... neko je pomenuo Tehnicko Skolski Centar TSl ... da li neko zna gde je isti bio stacioniran u periodu od '91 - '99, kao i sta je sa njim bilo posle? ... direktno pitanje koje ima direktne veze sa temom ... sudbina M-84 je u uzrocno-posledicnoj vezi sa ovim, tako da bi svaka spekulacija i nagadjanje bili cist minus, kako za temu, tako i za forum u celini!!! ... ako ima hrabrih, da vidimo ...


P.S. .. cisto da ne bude posle da ja sirim lazi i dezinformacije na forumu!!!!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.namestuvoljno.com
*senka*
Rookie
*senka*


Broj poruka : 22
Datum upisa : 12.12.2007

M-84 od traca do istine - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: M-84 od traca do istine   M-84 od traca do istine - Page 4 Icon_minitimePon Sep 07, 2009 10:14 pm

Spirit ::
Ne mogu da verujem da clan posade nije znao cega je, zapravo clan... strasnoooo
bounce <<<majmun je usao u tenak pale Suspect No a u koji je tenak usao, nema veze, sve jedno, sto se njega tice, tenak je tenak Very Happy Very Happy

kada sm pocitao ovaj tvoj post setio sam se jednog slucaja iz okoline Doboja kada je nišandžija obučen za T-55 ušao u T-72. Very Happy nako par ispaljenih projektila (promasenih). Uzeo je on stvar u svoje ruke.Rezultat je bio kvar Balističkog racunara. a njega su ponovo vratili u 55-cu. cheers cheers cheers cheers
Nazad na vrh Ići dole
Tigar
Mechanic



Broj poruka : 45
Datum upisa : 18.11.2007

M-84 od traca do istine - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: M-84 od traca do istine   M-84 od traca do istine - Page 4 Icon_minitimeUto Sep 08, 2009 4:03 pm

tpku_2b ::
... nemam slike, ali sto se Varazdinske brigade tice, komandant isti se i dan danas seta Zemunskim kejom, kao da nista nije bilo ...

А што да се мирно не шета? Њега су данима умни генерали из Београда замајавали празним обећањима, као "Не брини, нећемо те оставити!", "...стиже ти помоћ...", "...издржи још пар дана...", да би му одједном рекли да преда касарну и технику Хрватима и да се са војском мирно повуче!

Немој заборавити да су му два пута судили у Војном суду и да је оба пута ослобођен!

Било би занимљивије да нам кажеш - наравно, ако знаш - шта је данас са тим "умним генералима из Београда"? Где су, где конандују, где се шетају...?
Nazad na vrh Ići dole
Spirit
Platoon commander
Platoon commander
Spirit


Broj poruka : 423
Localisation : Srbija
Datum upisa : 27.04.2007

M-84 od traca do istine - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: M-84 od traca do istine   M-84 od traca do istine - Page 4 Icon_minitimeSre Sep 09, 2009 9:09 pm

*senka* ::
Spirit ::
Ne mogu da verujem da clan posade nije znao cega je, zapravo clan... strasnoooo
bounce <<<majmun je usao u tenak pale Suspect No a u koji je tenak usao, nema veze, sve jedno, sto se njega tice, tenak je tenak Very Happy Very Happy

kada sm pocitao ovaj tvoj post setio sam se jednog slucaja iz okoline Doboja kada je nišandžija obučen za T-55 ušao u T-72. Very Happy nako par ispaljenih projektila (promasenih). Uzeo je on stvar u svoje ruke.Rezultat je bio kvar Balističkog racunara. a njega su ponovo vratili u 55-cu. cheers cheers cheers cheers

Balkanski sindrom... cheers
Nazad na vrh Ići dole
tpku_2b
Gun loader
Gun loader
tpku_2b


Broj poruka : 81
Godina : 46
Localisation : Zemun
Datum upisa : 08.07.2009

M-84 od traca do istine - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: M-84 od traca do istine   M-84 od traca do istine - Page 4 Icon_minitimeUto Sep 15, 2009 11:38 am

Tigar ::
tpku_2b ::
... nemam slike, ali sto se Varazdinske brigade tice, komandant isti se i dan danas seta Zemunskim kejom, kao da nista nije bilo ...

А што да се мирно не шета? Њега су данима умни генерали из Београда замајавали празним обећањима, као "Не брини, нећемо те оставити!", "...стиже ти помоћ...", "...издржи још пар дана...", да би му одједном рекли да преда касарну и технику Хрватима и да се са војском мирно повуче!

Немој заборавити да су му два пута судили у Војном суду и да је оба пута ослобођен!

Било би занимљивије да нам кажеш - наравно, ако знаш - шта је данас са тим "умним генералима из Београда"? Где су, где конандују, где се шетају...?

Nemoj da mislis da se ne slazem sa tobom ... znam kako je biti napusten i ostavljen od ovih odozgo ... i ja sam bio u slicnoj situaciji, pa cak i po pitanju suda, tako da znam o cemu pricas, a i mogu da pretpostavim u kakvoj je i doticni bio tada ... ali to nikako , ALI NIKAKO NIJE SMELO DA SE DESI ... o tome ja pricam ... naravno da ti koji su tada sedeli u Beogradu i pricali mu pricice i bajke, i dan danas se setaju po Beogradu, uzivajuci u masnim penzijama, dobrim kolima imladim svalerkama ... ali to samo znaci da smo im to MI dozvolili, a ne da su to oni "mogli" ili "smeli" da urade ... naravno da su i mogli i smeli, i tako su i uradili ... oni su mogli tada da braci 'rvatima predaju tenkove,a kada bi neko od oficira sada nesto samo rekao po tom pitanju, bio bi sankcionisan veoma dobro ... ne mislim na 10% od plate i slicne gluposti ... zato, moj predlog je da se manemo razglabanja tipa "sta bi bilo sada da smo onda uradili ovako", vec da vidimo sta nam je ciniti sada ... mislim da u tome lezi kljuc "uspeha" ... ali, s'obzirom na stanje stavri ostavljenim u amanet, mislim da je rec "uspeh" i vise nego precenjena ....
Nazad na vrh Ići dole
http://www.namestuvoljno.com
Spirit
Platoon commander
Platoon commander
Spirit


Broj poruka : 423
Localisation : Srbija
Datum upisa : 27.04.2007

M-84 od traca do istine - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: M-84 od traca do istine   M-84 od traca do istine - Page 4 Icon_minitimeSre Nov 25, 2009 12:29 pm

Imam jedno pitanje u vezi one metalne V pregrade na ceonoj ploci M-84ke, cemu ona zapravo sluzi, kao valobran ili za skretanje "granata" (kumulatvinog mlaza)???
Doslo je do rasprave na MC u kojoj ima i tenkista, a niko ne zna da da tacan odgovor Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
tpku_2b
Gun loader
Gun loader
tpku_2b


Broj poruka : 81
Godina : 46
Localisation : Zemun
Datum upisa : 08.07.2009

M-84 od traca do istine - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: M-84 od traca do istine   M-84 od traca do istine - Page 4 Icon_minitimeSre Nov 25, 2009 3:29 pm

Spirit ::
Imam jedno pitanje u vezi one metalne V pregrade na ceonoj ploci M-84ke, cemu ona zapravo sluzi, kao valobran ili za skretanje "granata" (kumulatvinog mlaza)???
Doslo je do rasprave na MC u kojoj ima i tenkista, a niko ne zna da da tacan odgovor Very Happy

... jedina namena tih "V pregrada" (ako mislimo na isto) je u smislu valobrana, tj. odbijanja vode , blata i slicnih gluposti od luka vozaca pri voznji po blatu i zemljistu 3 kategorije ... odbijanje kumulativnog mlaza ne dolazi u obzir, jer su iste napravljene od aluminijuma, i tako su profilisane da "rade" kao lopatice ... kumulativni mlaz je nesto sto ni ceoni deo kupole, koja je inace livena izjedna, a ne varena kao na "zapadnim " tenkovima, koji je inace 435mm debljine ( koliko me secanje sluzi) , ne moze da zaustavi u potpunosti ... te i takve price su stvarno zanimljive, samo me interesuje koji su to forumi u pitanju ...? ... u svakom slucaju, sta sve ljudima moze da padne na pamet, nista me ne bi cudilo ...


... pozdravi od tenkovskog narednika....
Nazad na vrh Ići dole
http://www.namestuvoljno.com
Spirit
Platoon commander
Platoon commander
Spirit


Broj poruka : 423
Localisation : Srbija
Datum upisa : 27.04.2007

M-84 od traca do istine - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: M-84 od traca do istine   M-84 od traca do istine - Page 4 Icon_minitimeSre Nov 25, 2009 10:33 pm

Citiram

Sirius
Citat :
Evo, kraj mene stoji Tenkista, naš član. Potvrdio mi je ovo za balvan, međutim, demantovao te je za valobran. Ono u ovliku slova ''V'' na osamdesetčetvrorki nije valobran, već usmerivač rikošeta. Osamdesetčetvorka nema valobran.

vathra
Citat :
Сириусе,
Ово ми нема ни мало смисла.

Sirius
Citat :
Idem sad da ga pitam . On je moj šef tehike, u istoj je zgradi, a dužio je osamdesetčetvorke i prošao s njima sve što je moglo da se prođe. Garantovano je tačno. Toliki je zaluđenik da nema šanse da je pogrešio. Kad sam mu pokazao onu sliku što si postovao, odmah mi je rekao da je valobran od daske, a da ''84'' nema valobran. i da to što liči na valobran služi za usmeravanje rikošeta.

Jester
Citat :
Koliko se secam, ova greda V oblika na tenku M-84 sluzi za skretanje kumulativnih projektila koji nisu pogodili pod povoljnim uglom, kako kumulativni mlaz ne bi isao prema vozacevom periskopu. Ima i ulogu valobrana do određene granice.

Puch
Citat :
Ovo o skretanju kumulativnog mlaza je baš zgodna šala

da ne duzim dalje... U svakom slucaju uspeli su i mene da zbune, svakako da mi ovo sto su napisali ne pije vodu ali... pirat
Nazad na vrh Ići dole
tpku_2b
Gun loader
Gun loader
tpku_2b


Broj poruka : 81
Godina : 46
Localisation : Zemun
Datum upisa : 08.07.2009

M-84 od traca do istine - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: M-84 od traca do istine   M-84 od traca do istine - Page 4 Icon_minitimeČet Nov 26, 2009 1:53 am

... kao prvo, na M-84 ne postoji deo koji se ni pod tackom razno zove "usmerivac rikoseta" ... ako bi bio usmerivac, morao bi da vrsi funkciju DEFLEKTORA iliti USMERIVACA, a to postoji na nekim modifikovanim verzijama "cetvorki" koje su bile preradjivane za uslove rada u pustinji, i pri pojacanom pesku u vazduhu, pa su u tom smislu osmisljeni usmerivaci vazduha koji bi smanjili protok vazduha zasicenog paeskom u filtere, a samim tim , eventualno, produzili vreme rada izmedju dva redovna servisa i procesa odrzavanja (I , II tehnicki pregled)! ... "grede" koje neko ovde pominje (uopste ne znam zasto, niti na sta tacno misli, al' 'ajd' sad!) ne postoje na M-84 ... postoje "rebra" na prednjoj kosoj ploci, i ona su tu pri penjanju na tenk kada se posada krece po blatu, snegu i ostalim vrstama terena koja je klizava, i omogucava laksi ulazak u vozilo ... valobron naravno da postoji, i funkcija mu je zastita vozaca od vode, snega i blata ... neko je spomenuo da su tu daske ... tu mogu da budu daske, koje su pricvrscene za prednju kosu plocu "L" profilima, posto je ista potpuno ravna, odnosno bez "rebara",ali u tom slucaju pricamo o tenkovima iz game T-55 (T-54, T-55/T-55(A), T-59...) ... ovo slucajno znam jer sam mladost i zdravlje ostavio na njima, oko 10 godina ... na M-84 ovi delovi su od aluminijuma, i nikakvi kumulativni mlazovi niti rikoseti, ukoliko naidju na taj lim , nece promeniti pravac, probojnu moc ili bilo sta drugo ... zato, pozdrav za tebe i celu bratiju sa foruma ... pozdravi ih i od mene ... znaju oni o kome se radi ... Wink
Nazad na vrh Ići dole
http://www.namestuvoljno.com
IvanGrozni
Gun loader
Gun loader
IvanGrozni


Broj poruka : 93
Datum upisa : 03.09.2007

M-84 od traca do istine - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: M-84 od traca do istine   M-84 od traca do istine - Page 4 Icon_minitimeUto Dec 08, 2009 7:20 pm

"usmerivac rikoseta" ma ne, to je feder gejzna na iberzonkni koja usmerava rikosete koje napravi eksplozivni svemirski modulator lol!
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica
Rookie



Broj poruka : 19
Datum upisa : 03.01.2010

M-84 od traca do istine - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: M-84 od traca do istine   M-84 od traca do istine - Page 4 Icon_minitimeNed Jan 03, 2010 9:32 pm

Из руског листа ,,Танкомастер,, Но 2. из 1999. :
http://www.scribd.com/doc/24730758/Tenk-M-84

а ово је Кувајтски М-84 из ,,Пустињсе олује,, :
http://www.scribd.com/doc/24744370/Tenk-M-84-Pustinjska-Oluja
Nazad na vrh Ići dole
Spirit
Platoon commander
Platoon commander
Spirit


Broj poruka : 423
Localisation : Srbija
Datum upisa : 27.04.2007

M-84 od traca do istine - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: M-84 od traca do istine   M-84 od traca do istine - Page 4 Icon_minitimePet Jan 08, 2010 11:53 pm

Svaka casta Mr. Majevica, odlican materijal Smile
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica
Rookie



Broj poruka : 19
Datum upisa : 03.01.2010

M-84 od traca do istine - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: M-84 od traca do istine   M-84 od traca do istine - Page 4 Icon_minitimeSub Jan 09, 2010 8:50 pm

Хвала Spirit ево још мало материјала :

M-84 od traca do istine - Page 4 M84kuwait

M-84 od traca do istine - Page 4 M84akuwait000

M-84 od traca do istine - Page 4 M84akuwait001
Nazad na vrh Ići dole
Spirit
Platoon commander
Platoon commander
Spirit


Broj poruka : 423
Localisation : Srbija
Datum upisa : 27.04.2007

M-84 od traca do istine - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: M-84 od traca do istine   M-84 od traca do istine - Page 4 Icon_minitimeUto Nov 16, 2010 10:35 am

M-84 od traca do istine - Page 4 2705_55865916_58733_150657731633763_100000686100549_296477_2076719_n

M-84 od traca do istine - Page 4 2705_55865916_58733_150657734967096_100000686100549_296478_102715_n

M-84 od traca do istine - Page 4 2705_55865916_58733_150657741633762_100000686100549_296480_2462148_n
Nazad na vrh Ići dole
Spirit
Platoon commander
Platoon commander
Spirit


Broj poruka : 423
Localisation : Srbija
Datum upisa : 27.04.2007

M-84 od traca do istine - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: M-84 od traca do istine   M-84 od traca do istine - Page 4 Icon_minitimeČet Nov 18, 2010 12:19 pm

M-84 od traca do istine - Page 4 5f4a304e30
Nazad na vrh Ići dole
Misirac
Rookie
Misirac


Broj poruka : 22
Datum upisa : 11.11.2010

M-84 od traca do istine - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: M-84 od traca do istine   M-84 od traca do istine - Page 4 Icon_minitimeČet Nov 18, 2010 12:47 pm

JoooooJ kako mocna fotka cheers ,jeli ovo AB1?
Nazad na vrh Ići dole
bandzi
Gunner
Gunner



Broj poruka : 157
Datum upisa : 14.06.2007

M-84 od traca do istine - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: M-84 od traca do istine   M-84 od traca do istine - Page 4 Icon_minitimeČet Nov 18, 2010 6:06 pm

Nije. To je klasičan M-84. Mislim da je slikano na poligonu Nikinci, a u pitanju je neko testiranje, verovatno municije. Taj u belom kombinezonu je izvršio opaljenje topa, povlačenjem kanapa.
Nazad na vrh Ići dole
Mr. Majevica
Rookie



Broj poruka : 19
Datum upisa : 03.01.2010

M-84 od traca do istine - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: M-84 od traca do istine   M-84 od traca do istine - Page 4 Icon_minitimeČet Mar 24, 2011 5:36 am

М-84АБ1 из еисије ,,Дозволите,, :

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





M-84 od traca do istine - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: M-84 od traca do istine   M-84 od traca do istine - Page 4 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
M-84 od traca do istine
Nazad na vrh 
Strana 4 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Srpski Oklop - forum :: Borbena oklopna vozila-
Skoči na: