Srpski Oklop - forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Srpski Oklop - forum

Mesto za diskusiju o vojnoj tehnici, ratnoj istoriji i svim ostalim aspektima rata
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Vojska Srbije

Ići dole 
+6
bandzi
corto maltesse
Spirit
hijena
kosare
SS74
10 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
SS74
Administrator
SS74


Broj poruka : 559
Datum upisa : 01.02.2007

Vojska Srbije - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojska Srbije   Vojska Srbije - Page 2 Icon_minitimePet Maj 11, 2007 6:15 pm

Sto se tice PVO, jos osamdesetih je razmisljano o zameni za pragu te se nesto i konkretno radilo:

BoV sa topovima od 30mm
Vojska Srbije - Page 2 Bov_3010

BVP sa topovima od 30mm
Vojska Srbije - Page 2 M_80ak10
Nazad na vrh Ići dole
http://stef124.tripod.com
hijena
Rookie



Broj poruka : 24
Datum upisa : 24.04.2007

Vojska Srbije - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojska Srbije   Vojska Srbije - Page 2 Icon_minitimeČet Maj 24, 2007 10:28 am

Koliki je domet i kakav je ucinak na meti tih topova (30mm) u odnosu na Pragu.
Nazad na vrh Ići dole
SS74
Administrator
SS74


Broj poruka : 559
Datum upisa : 01.02.2007

Vojska Srbije - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojska Srbije   Vojska Srbije - Page 2 Icon_minitimeČet Maj 24, 2007 7:06 pm

Ovde se moze nesto vise procitati o topu 30mm M-86, koji bi trebao biti ugradjen u ova vozila.

http://members.lycos.co.uk/oklop/bvpm98.htm
Nazad na vrh Ići dole
http://stef124.tripod.com
corto maltesse
Mechanic
corto maltesse


Broj poruka : 31
Datum upisa : 06.06.2007

Vojska Srbije - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojska Srbije   Vojska Srbije - Page 2 Icon_minitimeSre Jun 06, 2007 7:24 pm

kosare ::
da li ce ostati u upotrebi inzenjeriska vozila( pokretni most) i tzi? pretpostavljam da ce svaka nova brigada kopnene vojske morati imati ova vozila? da li su to izenjerci od t55 i tzi od t55, ili postoje i druga vozila, recimo na sasiji m 84? ipak bez ovoga nema planiranja nekog pokreta na nepristupacnijem terenu : pirat pirat

ТЗИ (тенк за извлачење) и ТНМ (тенк носач моста) постоје на шасији Т-55, а на шасији М-84 је направљен само ТЗИ М-84 АБИ.
Nazad na vrh Ići dole
hijena
Rookie



Broj poruka : 24
Datum upisa : 24.04.2007

Vojska Srbije - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojska Srbije   Vojska Srbije - Page 2 Icon_minitimePet Jun 08, 2007 7:38 am

TNM tenk nosac mosta se nalazi u sastavu dva pontonska bataljona u prvoj brigadi KoV.
Nazad na vrh Ići dole
SS74
Administrator
SS74


Broj poruka : 559
Datum upisa : 01.02.2007

Vojska Srbije - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojska Srbije   Vojska Srbije - Page 2 Icon_minitimePet Jun 08, 2007 8:27 pm

Verovatno je ovo jedinstven slucaj da jedna pesadijska brigada ima u formaciji 2 pontonska bataljona, vise lici na korpus u malom.
Nazad na vrh Ići dole
http://stef124.tripod.com
Spirit
Platoon commander
Platoon commander
Spirit


Broj poruka : 423
Localisation : Srbija
Datum upisa : 27.04.2007

Vojska Srbije - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojska Srbije   Vojska Srbije - Page 2 Icon_minitimeSub Jun 16, 2007 8:14 pm

Vojska Srbije - Page 2 Untitled-1

Kakva je ovo modernizacija M-80ice????? cheers
Nazad na vrh Ići dole
bandzi
Gunner
Gunner



Broj poruka : 157
Datum upisa : 14.06.2007

Vojska Srbije - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojska Srbije   Vojska Srbije - Page 2 Icon_minitimeNed Jun 17, 2007 12:15 pm

M-80A sa kupolom Vidra i topom 30mm. ali ovakvu modifikaciju vidim prvi put.
Nazad na vrh Ići dole
Spirit
Platoon commander
Platoon commander
Spirit


Broj poruka : 423
Localisation : Srbija
Datum upisa : 27.04.2007

Vojska Srbije - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojska Srbije   Vojska Srbije - Page 2 Icon_minitimeNed Jun 17, 2007 11:05 pm

Sto se teal tice, 100% M-80A ali kupola... scratch
uporedi kupole>>>>

Vojska Srbije - Page 2 11-1

Vojska Srbije - Page 2 Untitled-1


prva slika je M-80A Vidra a sta je druga...
Top na oba vozila je isto tj. automatski top M86 30mm
Nazad na vrh Ići dole
bandzi
Gunner
Gunner



Broj poruka : 157
Datum upisa : 14.06.2007

Vojska Srbije - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojska Srbije   Vojska Srbije - Page 2 Icon_minitimePon Jun 18, 2007 5:16 am

Na drugoj slici gore (JSO) je BVP M-80 sa slicnom kupolom, ali sa dva topa. Sta su hteli time, ne znam. Znam samo da su mu povecali siluetu i to dosta.
Nazad na vrh Ići dole
Spirit
Platoon commander
Platoon commander
Spirit


Broj poruka : 423
Localisation : Srbija
Datum upisa : 27.04.2007

Vojska Srbije - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojska Srbije   Vojska Srbije - Page 2 Icon_minitimePon Jun 18, 2007 8:37 pm

Uh pa nije to losa kombinacije, 2x30mm pirat ...
Pa to mu dodje ko Praga pirat
Nazad na vrh Ići dole
iguanac
Rookie
iguanac


Broj poruka : 14
Godina : 46
Datum upisa : 12.06.2007

Vojska Srbije - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: BVP M80 - Zandarmerija u Nisu   Vojska Srbije - Page 2 Icon_minitimeUto Jun 19, 2007 7:54 am

Ovo je slikano u decembru 2006. tokom maketarske posete bazi Zandarmerije u Nisu. Vozilo je unikat, a nama je pruzeno neko objasnjenje da je to, citiram:"slushao sam ja ali nisam mnogo vishe zapamtio
ne znam sta mi bi mogao sam lepo da snimin video clip dok je lik pricao 1-2 min i ne bi zauzelo previse mesta na kartici
znam da je rekao da je u pitanju unikat ...e sad dal zato sto je samo taj jedan i napravljen ili je bilo nekoliko pa je samo ovaj preziveo ? mislim ja je ipak ovo 1. ! ali sam suguran da nije bilo serijske proizvodnje
topovo su brodski od 30mm a da u sistemu paljbe ima tu opciju da blokira pucanje po terenu koji je prethodno oznachen kao prijateljski, koliko razumeh da se 'kompijuter' ukucavaju koordinate paljbe i da se tu onda mogu ubeleziti neprijateljsko-prijateljski polozaji"
http://maketarskikutak.freeserverhost.com/index.php?topic=464.0
Toliko,
Marko
Nazad na vrh Ići dole
Spirit
Platoon commander
Platoon commander
Spirit


Broj poruka : 423
Localisation : Srbija
Datum upisa : 27.04.2007

Vojska Srbije - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojska Srbije   Vojska Srbije - Page 2 Icon_minitimeSub Jun 23, 2007 1:59 pm

Moze li neko da mi kaze koliki je Vojni budzet za 2007??????? Suspect
Nazad na vrh Ići dole
KGB agent
Rookie



Broj poruka : 12
Datum upisa : 09.07.2007

Vojska Srbije - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojska Srbije   Vojska Srbije - Page 2 Icon_minitimeUto Jul 10, 2007 4:19 pm

Vojska Srbije izbacuje na prodaju 65 tenkova T-72. Nisam siguran, ali mi se čini da nije teško pretvoriti T-72 u ZSU-23/4 čini mi se.
Nazad na vrh Ići dole
SS74
Administrator
SS74


Broj poruka : 559
Datum upisa : 01.02.2007

Vojska Srbije - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojska Srbije   Vojska Srbije - Page 2 Icon_minitimeUto Jul 10, 2007 8:05 pm

Da zaista je steta da toliki broj rashodovanih T-72 pa i T-55 nije pametnije iskoristen. Sigurno bi tako dobijena specijalizovana vozila (poput munje) vise vredela od novca za koji mogu biti prodati.
Nazad na vrh Ići dole
http://stef124.tripod.com
RILE-NS
Rookie
RILE-NS


Broj poruka : 23
Datum upisa : 12.07.2007

Vojska Srbije - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojska Srbije   Vojska Srbije - Page 2 Icon_minitimeČet Jul 12, 2007 4:48 pm

Nasi majstori imaju tu potrebnu dozu inventivnosti da naprave nesto korisno.Oni tu svoju vrlinu ispoljavaju stalno ali neki drugi koce slobodni um tih ljudi i njihovu zelju da izraze to nesto patriotsko,na jedini nacin koji znaju.
Svima su poznati primeri vozila JSO-a ,razne modifikacije na ostalim vozilima
u toku proteklih ratova,ali na zalost takve primere vidjamo samo u ratno vreme . U miru stvari dobijaju neki drugi tok i one do tada uobicajene pojave sad se gledaju kroz drugu prizmu.Vladaju drugi zakoni. Tako bi i te 55-tice u ratu bile pretvorene i modernizovane do maksimuma,ili preuredjene u vozila druge namene,bez i jednog pitanja o ceni.Ali rat je rat a mir je mir.Verujem ipak u duh tih ljudi koji ce i ona sredstva ,koja ostanu nakon" patriotskih"izliva strasti politicara i ekonomista,pokusati da dovedu i odrze u koraku sa vremenom i desavanjima.
Nazad na vrh Ići dole
SS74
Administrator
SS74


Broj poruka : 559
Datum upisa : 01.02.2007

Vojska Srbije - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojska Srbije   Vojska Srbije - Page 2 Icon_minitimeČet Jul 12, 2007 6:58 pm

Zaista ovo sto je napisao Rile, dobrim delom objasnjava situaciju.
Nazad na vrh Ići dole
http://stef124.tripod.com
SS74
Administrator
SS74


Broj poruka : 559
Datum upisa : 01.02.2007

Vojska Srbije - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojska Srbije   Vojska Srbije - Page 2 Icon_minitimeNed Jul 22, 2007 8:31 pm

Spirit ::
Moze li neko da mi kaze koliki je Vojni budzet za 2007??????? Suspect

http://www.odbrana.mod.gov.yu/odbrana044/08-10.pdf
Nazad na vrh Ići dole
http://stef124.tripod.com
Spirit
Platoon commander
Platoon commander
Spirit


Broj poruka : 423
Localisation : Srbija
Datum upisa : 27.04.2007

Vojska Srbije - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojska Srbije   Vojska Srbije - Page 2 Icon_minitimePon Jul 23, 2007 10:05 pm

SS74 ::
Spirit ::
Moze li neko da mi kaze koliki je Vojni budzet za 2007??????? Suspect

http://www.odbrana.mod.gov.yu/odbrana044/08-10.pdf

hvala ali dobio sam odgovor od ministarstva finansija jos davno...
Nazad na vrh Ići dole
Spirit
Platoon commander
Platoon commander
Spirit


Broj poruka : 423
Localisation : Srbija
Datum upisa : 27.04.2007

Vojska Srbije - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojska Srbije   Vojska Srbije - Page 2 Icon_minitimePon Jul 23, 2007 10:19 pm

Da se ja pitam protera bi ja avtobus ovuda...
lol!

Sto ne bi, npr. rashodovali tenkove T-55 i T-72 a nabavili ili napravili nove.
Mozemo mi da proizvodimo M-84, angazujemo neke fabrike iz istocne evrope, nesto proizvedemo ovde, drzava da koj KRVAVI dinar pale i eto!
A mozemo i da kupimo nesto novo, sto da ne...

Sta hoce neko da mi kaze da je NAMA dovoljno 200+ tenkova, ma daj, nije nam bilo dost 1200+ tenkovo...
Ali dobro kada bude trebalod da se ratuje, bice frke ili ca da zovu konjicu.
Nazad na vrh Ići dole
bandzi
Gunner
Gunner



Broj poruka : 157
Datum upisa : 14.06.2007

Vojska Srbije - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojska Srbije   Vojska Srbije - Page 2 Icon_minitimePon Jul 23, 2007 10:58 pm

Srbija jos uvek ne moze samostalno da proizvodi tenk M-84, ni u njegovoj osnovnoj varijanti. Za tako nesto ne postoje tehnicke mogucnosti, ni materijalna sredstva. Komunizma (socijalizma) vise nema, pa tako ni firme koje bi eventualno ucestvovale u ovom poslu, ne bi radile za dzabe. Za tako velike poslove, bez izvoza nema ni profita.
Ovo znaju i u TRZ Cacak, pa sa nestrpljenjem ocekuju odluku kuvajtskih vlasti, kojoj ce zemlji poveriti modernizaciju njihovih M-84AB.
Nazad na vrh Ići dole
Spirit
Platoon commander
Platoon commander
Spirit


Broj poruka : 423
Localisation : Srbija
Datum upisa : 27.04.2007

Vojska Srbije - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojska Srbije   Vojska Srbije - Page 2 Icon_minitimeUto Jul 24, 2007 11:21 am

Bandzi ::
Srbija jos uvek ne moze samostalno da proizvodi tenk M-84, ni u njegovoj osnovnoj varijanti. Za tako nesto ne postoje tehnicke mogucnosti, ni materijalna sredstva. Komunizma (socijalizma) vise nema, pa tako ni firme koje bi eventualno ucestvovale u ovom poslu, ne bi radile za dzabe. Za tako velike poslove, bez izvoza nema ni profita.
Ovo znaju i u TRZ Cacak, pa sa nestrpljenjem ocekuju odluku kuvajtskih vlasti, kojoj ce zemlji poveriti modernizaciju njihovih M-84AB.

Pa zbog takvog stava kao sto imas ti, mi i ne mozemo da proizvodim M-84.
Sve se vrti oko profita, ako angazujemo fabrike u inostranstvu nema velike zarade, to je jasno, ali bolje da se nesto rade i da se zaradi koja para nego da sve stoji i propada!!!!
Nazad na vrh Ići dole
bandzi
Gunner
Gunner



Broj poruka : 157
Datum upisa : 14.06.2007

Vojska Srbije - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojska Srbije   Vojska Srbije - Page 2 Icon_minitimeUto Jul 24, 2007 9:01 pm

Ma nije u pitanju moj stav. Ne mogu TRZ Cacak i 14. Oktobar da proizvode M-84, kada to nikada nisu radili.
Dge ja dokumentacija, gde su ostale firme koje su ucestvovale u izradi sklopova za taj tenk (glavne komponente SUV-a i ostale opreme se nisu proizvodile u Srbiji), gde su strucnjaci koji su radili na tenku?
Mozda bi mogli da ga proizvodimo kao i Zastavu 10. Da nam stizu odredjene komponente tenka, koje bi se sklapale u Srbiji. Ali to nije proizvodnja, vec neka vrsta usluzne delatnosti. Ko bi tu imao vecu zaradu, to niko nezna.
Nazad na vrh Ići dole
SS74
Administrator
SS74


Broj poruka : 559
Datum upisa : 01.02.2007

Vojska Srbije - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojska Srbije   Vojska Srbije - Page 2 Icon_minitimeSre Jul 25, 2007 6:32 pm

Tenk je svakako jedno od najslozenijih sredstava ratne tehnike. Cak je i ondasnja SFRJ imalA ogromnih problema oko osvajanja licence. Kompletna proizvodnja u Srbiji nije moguca, sem finalizacije i ucestvovanja sa oko 30-35% u izradi. Ipak i tako dobijen tenk tesko bi nasao kupca u svetu i tesko opravdao ogromna ulozena sredstva (kojih uspet i nema), a najveci problem je odsustvo bilo kakve politicke volje i imidz pacifizma.

Za podsecanja troskovi koje je imala ex-SFRJ:

Troskovi osvajanja proizvodnje tenka M-84 (u mil. dolara)
A. Licenca
39
B. Razvoj u Jugoslaviji:

*obrada licencne dokumentacije
7
*izrada specijalnih alata
121
*izrada probne partije
13
C. Investicije u privredu - procena
2.905
Skupa
3.085
Nazad na vrh Ići dole
http://stef124.tripod.com
Spirit
Platoon commander
Platoon commander
Spirit


Broj poruka : 423
Localisation : Srbija
Datum upisa : 27.04.2007

Vojska Srbije - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojska Srbije   Vojska Srbije - Page 2 Icon_minitimeSre Jul 25, 2007 8:48 pm

A sta sam ja govorio do sad?!?!
Nesto malo proizvedemo, nesto uvezemo, onda lepo sve to sastavimo i eto nama tenka...
E sad sto je tu gotovo nikakav profit, to je druga stvar, barem se nesto radi, to je vazno.

Govorimo o mogucnosti proizvodnje M-84ke, to sto drzava ne da pare...

A sta mislite kako ce Hrvati da sastave Degmana, od cega bre, od starih delova????
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Vojska Srbije - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojska Srbije   Vojska Srbije - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Vojska Srbije
Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» Vojska Srbije van granica?
» Terensko vozilo Hamer u Vojsci Srbije
» Vojska Srbija spala na 3 Mi-8
» Vojska Srbija dobija Hamere
» Kamuflazne seme Vojske Srbije

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Srpski Oklop - forum :: Borbena oklopna vozila-
Skoči na: