Srpski Oklop - forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Srpski Oklop - forum

Mesto za diskusiju o vojnoj tehnici, ratnoj istoriji i svim ostalim aspektima rata
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Vojska Srbije

Ići dole 
+6
bandzi
corto maltesse
Spirit
hijena
kosare
SS74
10 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
AutorPoruka
bandzi
Gunner
Gunner



Broj poruka : 157
Datum upisa : 14.06.2007

Vojska Srbije - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojska Srbije   Vojska Srbije - Page 3 Icon_minitimeSre Dec 12, 2007 7:29 pm

Nesto sto ima veze sa eventualnim nastavkom (pocetkom) proizvodnje tenkova M-84 u Srbiji.
Tekst je napisao Vladimir Ivanovic na jednom drugom forumu, a ja prenosim jedan deo koji se tice ovoga sto sam naveo. Ujedno ovaj tekst pokazuje koliko je drzavi Srbiji i njenoj vojsci stalo do ljudi koji su bili alfa i omega za ovaj tenk. Nadam se da Vladimir nece da se ljuti zbog prenosa teksta.

Skupocjena oprema koja je sluzila za proizvodnju tenka je bacena na otpad u Banja Luci. Bukvalno, kompletna oprema za proizvodnju je u ispravnom stanju odnesena na banjalucki otpad i bacena. Nekadasnje milionske vrijednosti, ukljucujuci kupole tenkova, ispravne topovske cijevi, oprema za podesavanje tenkova, lasera, racunara, hidraulike i ostalog je bacena na otpad. Ukljucujuci i moju dokumentaciju o ovome tenku koju sam godinama pravio, moje seme, modifikacije, alati, specijalna servisna oprema, softver za automatsku detekciju kvara koji koji sam nekad nudio vojsci Jugoslavije itd, itd. Tako da se ni ja niti itko od mojih prijatelja vise ne bavimo ovim poslovima i ne razmisljamo o novim tenkovima, modifikacijama itd. Nadjemo se ponekad ili se sretnemo u gradu malo popricamo i odemo svako svojim putem.

Ekipa koja je pravila tenk iz Banja Luke

1 ja radim u RTRS-u
2. Zoka, obisli smo zajedno jako puno zemalja i radili na dosta tenkova sada je direktor jedne firme u BL
3. Makso, radio na tenkovima u vise zemalja, najvise u Egiptu na termoviziji razvozi pice za jednu piceriju u BL
4. Milovan, radio sa mnom godinama u servisu i u Kuvajtu bavi se snimanjem kamerom svadbe, krstenja, sahrane itd
5. Mitar, radio na nasim prvim tenkovima u Siriji, bio sa mnom u Kuvajtu radi u prodavnici lijekova u BL
6. Mirko, glavni mehanicar za nisansku spravu i najveci opticki strucnjak u bivsoj SFRJ radi na gradilistu kao zidar, a u Kini smo zaradjivali bogastvo
7. Savo, veliki opticki strucnjak, godinama radio po svijetu snalazi se kako zna, bio sa mnom dugo u Kuvajtu
8. Miroslav, sa mnom bio na Vukovaru, nabavlja hranu za nekoliko restorana gazde koji je kod nas nekad radio na ispitivanju hidraulike
9. Refa, konstruktor velikog dijela Vihora radi u Upravi za indirektno oporezivanje na odrzavanju racunarske opreme, covjek koji je magistrirao u Londonu sa temom odredjivanje tipa letilice na osnovu infracrvenog spektra izduvnih gasova. Indijska varijanta tenka je komletno njegovo rjesenje.
10. Davor, profesor na elektrotehnickom fakultetu u Rijeci, magistrirao iz oblasti dinamike kupole
Nazad na vrh Ići dole
tpku_2b
Gun loader
Gun loader
tpku_2b


Broj poruka : 81
Godina : 46
Localisation : Zemun
Datum upisa : 08.07.2009

Vojska Srbije - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojska Srbije   Vojska Srbije - Page 3 Icon_minitimeUto Sep 15, 2009 11:17 pm

...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.namestuvoljno.com
tpku_2b
Gun loader
Gun loader
tpku_2b


Broj poruka : 81
Godina : 46
Localisation : Zemun
Datum upisa : 08.07.2009

Vojska Srbije - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojska Srbije   Vojska Srbije - Page 3 Icon_minitimeSub Dec 26, 2009 7:53 pm

... c c c c c .. ako pocnem da pisem o ovome, svasta moze da mi "padne " na pamet ... zato, "SAMO VAS CITAM"... za sada...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.namestuvoljno.com
Sponsored content





Vojska Srbije - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Vojska Srbije   Vojska Srbije - Page 3 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Vojska Srbije
Nazad na vrh 
Strana 3 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Vojska Srbije van granica?
» Vojska Srbije dobija nove Defendere 110
» Terensko vozilo Hamer u Vojsci Srbije
» Vojska Srbija dobija Hamere
» Kamuflazne seme Vojske Srbije

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Srpski Oklop - forum :: Borbena oklopna vozila-
Skoči na: