Srpski Oklop - forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Srpski Oklop - forum

Mesto za diskusiju o vojnoj tehnici, ratnoj istoriji i svim ostalim aspektima rata
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Makete

Ići dole 
+5
iguanac
kNikS
perobp
corto maltesse
Spirit
9 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Spirit
Platoon commander
Platoon commander
Spirit


Broj poruka : 423
Localisation : Srbija
Datum upisa : 27.04.2007

Makete - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Makete   Makete - Page 2 Icon_minitimeSub Sep 29, 2007 1:38 pm

iguanac ::
Advanced Techniques - Painting and Weathering Military Vehicles vol.1
http://www.sendspace.com/file/bmju9c
deo br. 2

http://www.sendspace.com/file/80zm89

Evo zanimljivih knizica o farbanju. Nadam se da nije zabranjeno kaciti ovakve linkove? Ako jeste - moderator nek brise a ja se izvinjavam!


Ovo je odlicno, jeste da je na engleskom, ali je (sto bi rekli na reklami MTS-a) VRH BRATE bounce
Toplo preporucujem da svako ko meze, skine ovo, ima dosta odgovora na neka vazna pitaja!!!
Nazad na vrh Ići dole
RILE-NS
Rookie
RILE-NS


Broj poruka : 23
Datum upisa : 12.07.2007

Makete - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Makete   Makete - Page 2 Icon_minitimeNed Sep 30, 2007 2:55 pm

Imate u drustvu jos jednog maketara pa ako zatreba tu sam.Makete - Page 2 Th_VANJAM65
Nazad na vrh Ići dole
kNikS
Mechanic
kNikS


Broj poruka : 29
Datum upisa : 24.06.2007

Makete - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Makete   Makete - Page 2 Icon_minitimeSre Okt 10, 2007 1:51 pm

Sajt koji je, po mom misljenju, apsolutno neophodan:

www.missing-lynx.com/
Nazad na vrh Ići dole
perobp
Mechanic
perobp


Broj poruka : 42
Datum upisa : 06.09.2007

Makete - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Makete   Makete - Page 2 Icon_minitimeSre Okt 10, 2007 6:17 pm

RILE-NS ::
Imate u drustvu jos jednog maketara pa ako zatreba tu sam.Makete - Page 2 Th_VANJAM65

Evo slika haubice :

[img]Makete - Page 2 Img4067jm2.th[/img]

[img]Makete - Page 2 Img4068xd3.th[/img]
Nazad na vrh Ići dole
Spirit
Platoon commander
Platoon commander
Spirit


Broj poruka : 423
Localisation : Srbija
Datum upisa : 27.04.2007

Makete - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Makete   Makete - Page 2 Icon_minitimeSub Okt 13, 2007 10:24 am

Narode poceo sam da radim T-72A u upotrebi JNA, cim ga zavrsim postavicu slike, a ako mi bude trebala strucna pomoc oko nekih detalja na makete pitacu. cheers
Nazad na vrh Ići dole
RILE-NS
Rookie
RILE-NS


Broj poruka : 23
Datum upisa : 12.07.2007

Makete - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Makete   Makete - Page 2 Icon_minitimeNed Okt 14, 2007 6:50 am

Pero hvala za slike.
Nazad na vrh Ići dole
Spirit
Platoon commander
Platoon commander
Spirit


Broj poruka : 423
Localisation : Srbija
Datum upisa : 27.04.2007

Makete - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Makete   Makete - Page 2 Icon_minitimePon Okt 15, 2007 8:40 pm

Narode treba mi vasa pomoc, trebaju mi slike T-72A, nije vazno u cijoj upotrebi, samo da vidim ako postoje neki detalji koje bi mogao da dodam, uglavnom su to sitnice, kao na onoj T-55ci!!!
Sto vise slika to bolje!!!!
Nazad na vrh Ići dole
perobp
Mechanic
perobp


Broj poruka : 42
Datum upisa : 06.09.2007

Makete - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Makete   Makete - Page 2 Icon_minitimeUto Okt 16, 2007 11:49 pm

[img]Makete - Page 2 Img4134gm8.th[/img]

[img]Makete - Page 2 Img4133nh1.th[/img]

[img]Makete - Page 2 Img4134cu9.th[/img]
Nazad na vrh Ići dole
Spirit
Platoon commander
Platoon commander
Spirit


Broj poruka : 423
Localisation : Srbija
Datum upisa : 27.04.2007

Makete - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Makete   Makete - Page 2 Icon_minitimeČet Okt 18, 2007 9:41 pm

slike nisu lose samo su male, "mene treba nesto golemo" Very Happy Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
IvanGrozni
Gun loader
Gun loader
IvanGrozni


Broj poruka : 93
Datum upisa : 03.09.2007

Makete - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Makete   Makete - Page 2 Icon_minitimePet Okt 19, 2007 11:46 am

Potrazi po netu ima par knjiga o T-72, osprey, verlinden i sl. Ima i na farposst-u nisam bas sad siguran u verziju tenka obradjenog u knjigama ali naci ces sigurno interesantnih ideja. Okaci neku sliku radne verzije makete, odnosno toka sklapanja pa mozda mozemo ponesto da sugerisemo, a bogami i da naucima...
Nazad na vrh Ići dole
Spirit
Platoon commander
Platoon commander
Spirit


Broj poruka : 423
Localisation : Srbija
Datum upisa : 27.04.2007

Makete - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Makete   Makete - Page 2 Icon_minitimePet Okt 19, 2007 5:02 pm

Hvala za knjige, a videcu da postavim i neke slike, sada sam kod farbanja, koristim neku boju koja dosta lici na onu od JNA, samo ide sporo posto radim cetkicama, trudim se da ne ostavljam tragove od cetkica (koliko toliko), sto znaci da boju nanosim u vise slojeva Smile...
Posle ce doci neka mala ostecenja...
Nazad na vrh Ići dole
Spirit
Platoon commander
Platoon commander
Spirit


Broj poruka : 423
Localisation : Srbija
Datum upisa : 27.04.2007

Makete - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Makete   Makete - Page 2 Icon_minitimePon Okt 22, 2007 10:28 pm

Interesuje me da li je T-72A (ili onaj u upotrebi JNA T-72M) imao "zakacke" na kupoli????
Nazad na vrh Ići dole
Spirit
Platoon commander
Platoon commander
Spirit


Broj poruka : 423
Localisation : Srbija
Datum upisa : 27.04.2007

Makete - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Makete   Makete - Page 2 Icon_minitimeČet Nov 01, 2007 7:49 pm

Evo cisto da vidite kako izgleda maketa u radu! Very Happy
Boja nije losa, dosta potseca na onu od JNA, ali sve ce se to srediti kad dodju ostale tehnike i efekti...

Makete - Page 2 DSC00219

Makete - Page 2 DSC00220
Blic cini svoje!!!

Makete - Page 2 DSC00221

Inace maketu farbam cetkicom, pa ide dosta sporo, trudim se da izbegnem tragove koje ostavlja cetkica, ovo dodatno usporava radove.
Nazad na vrh Ići dole
IvanGrozni
Gun loader
Gun loader
IvanGrozni


Broj poruka : 93
Datum upisa : 03.09.2007

Makete - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Makete   Makete - Page 2 Icon_minitimeUto Nov 06, 2007 12:49 pm

Obavezno štivo, ja bih rekao. Kratko, jasno, fino ilustrovano i na prvi pogled veoma korisno (kad malo isčitam biće i drugi pogled). A na kraju par odlicnih diorama (ona sa Panterom je cista umetnost, anti-ratna poruka i tako to), a ona sa kupolom T-34 je cista perverzija...

http://www.farposst.ru/2007/11/03/F_A_Q__by_Mig_Jimenez.html
Nazad na vrh Ići dole
Spirit
Platoon commander
Platoon commander
Spirit


Broj poruka : 423
Localisation : Srbija
Datum upisa : 27.04.2007

Makete - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Makete   Makete - Page 2 Icon_minitimeSre Nov 07, 2007 8:19 pm

IvanGrozni ::
Obavezno štivo, ja bih rekao. Kratko, jasno, fino ilustrovano i na prvi pogled veoma korisno (kad malo isčitam biće i drugi pogled). A na kraju par odlicnih diorama (ona sa Panterom je cista umetnost, anti-ratna poruka i tako to), a ona sa kupolom T-34 je cista perverzija...

http://www.farposst.ru/2007/11/03/F_A_Q__by_Mig_Jimenez.html

Za iskusnije maketero ovakvi efekti ne predstavljaju neki problem!!!

Ovo sam napisao pre nego sto sam prelistao svih 200 i kusur strana...

no comment silent
Nazad na vrh Ići dole
IvanGrozni
Gun loader
Gun loader
IvanGrozni


Broj poruka : 93
Datum upisa : 03.09.2007

Makete - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Makete   Makete - Page 2 Icon_minitimeČet Nov 08, 2007 12:22 pm

Prednost knjige je bas ta da moze da je citaju i nadju za interesantno i manje i vise iskusni maketari, a i totalni pocetnici(oni pogotovu). Poprilicno je sveobuhvatna od izgleda radnog mesta pa do slozenih diorama koje su radjene sa porukom sto je za tako nesto po meni najvaznije.

I ponovo izdvajam dioramu "Last breath of the panther II"
Nazad na vrh Ići dole
gen. Montgomeri
Rookie
gen. Montgomeri


Broj poruka : 14
Datum upisa : 19.07.2009

Makete - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Makete   Makete - Page 2 Icon_minitimePon Jul 20, 2009 5:16 pm

Sta mislite o digitalnom radu......
Nesto kao maketarstvo, ali u 3d tehnologiji.....
recimo t-80ud
[img]Makete - Page 2 T80v.th
veoma detaljno.....
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Makete - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Makete   Makete - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Makete
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Evo kada je o maketama rec
» sve makete

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Srpski Oklop - forum :: Multimedija, knjige, makete...-
Skoči na: