Srpski Oklop - forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Srpski Oklop - forum

Mesto za diskusiju o vojnoj tehnici, ratnoj istoriji i svim ostalim aspektima rata
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Partner 2007

Ići dole 
+8
uros_ZA
perobp
Anton
hijena
bandzi
KGB agent
Spirit
SS74
12 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4
AutorPoruka
Spirit
Platoon commander
Platoon commander
Spirit


Broj poruka : 423
Localisation : Srbija
Datum upisa : 27.04.2007

Partner 2007 - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Partner 2007   Partner 2007 - Page 4 Icon_minitimePet Jan 04, 2008 11:19 pm

Antone druze slobodno otvori temu o Degmanu, pa ce mo tamo da caskamo a ne ovde...
Nazad na vrh Ići dole
Anton
Gun loader
Gun loader
Anton


Broj poruka : 85
Datum upisa : 06.11.2007

Partner 2007 - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Partner 2007   Partner 2007 - Page 4 Icon_minitimeSub Jan 05, 2008 3:14 am

ok
Nazad na vrh Ići dole
bosanac
Rookie



Broj poruka : 5
Datum upisa : 19.01.2008

Partner 2007 - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Partner 2007   Partner 2007 - Page 4 Icon_minitimeSub Jan 19, 2008 10:41 am

mi opet živimo u svetu bajki.
"naš m84ab1 izgleda kao svemirski brod u odnosu na hrvatsku verziju"

hrvati svoj prave sami, uz pomoć slovenaca (nišanski sistem
) prave svoju transmisiju, svoj oklop, licencna verzija nekog izraelskog.
mi sve kupimo od rusa i montiramo na stari m84a. tako da "naša" ponuda ne može da bude ozbiljnija, kad sve kuvajt može da kupi od rusa bez posrednika (jugoimporta, odnosno nas). drugo hrvati imaju tvornicu gde su pravljeni m84. mi nemamo ništa.

dalje, jedina država u kojoj su tenkovi bili sklapani, i u bivšoj sfrj i danas je nesrećna hrvatska. prvo su sklapali m84 od delova iz ostalih republika, danas sklapaju od svojih, slovenskih i izraelskih. koliko ja znam hrvati su od 1993 do danas napravili preko 50 m84, dva vihora dovršili i nekoliko degmana, tako da bez problema mogu da naprave kolko hoće tenkova za sebe ili kuvajt..

degman je neki novi hrvatski tenk ima zavarenu kupolu, napravljenu i konstruisanu uz pomoć jevreja. treba li šta više reći? pošto sam sad kod svojih u hr pokušaću da dobijem više informacija.

koliko smo mi u srbiji tenkova sklopili/napravili. nula. nabudžili smo jedan m84 sa ruskim delovima od t90. nov tenk ne možemo da proizvedemo - sva dokumentacija za proizvodnju m84 ostala je u slavonskom brodu. tako da samo mi sanjamo puste snove. i lažemo sami sebe pričajući o rvatima koji sanjaju tenk. druže, oni ga prave. mi i da imamo pare da pravimo tenk nemamo ni planove ni fabrike a pogotovo ni stručnjake koji su se razbežali po svetu. oni su svoje zadržali i još doveli strance koji rade za njih.
hrvatima pomažu jevreji. razvijaju i 120mm top. svoju transmisiju. motor. oklop. reaktivni oklop. vihor su dovršili 2 komada i rekli da im je oklopna zaštita mala. i prave degman, i moderniziraju svoje m84(ona slika od antona je modernizirani m84d, vidi se hrvatska i kuvajtska zastava na kupoli). mi pričamo gluposti i trošimo pare na kupovinu delova za t90.
bolje bi bilo da te pare utrošimo u razvoj nore, koja ima i dalje izvozne šanse, a ne za tenk koji smo "napravili" skidanjem delova sa t90 i stavljanjem na m84 u nekakvoj levoj hali.
kao i većina stvari na partneru m84ab1 je propaganda. ima i gorih gluposti. kojih? pogledajte slike i videćete sami.



priče da m84ab1 može nešto da uništi raketom na 9 km mačku o rep. domet rakete je 5 km.

osnovni oklop na m84a nije 550 već 410mm, sa kontakt5 era je oko 650-700mm,
Nazad na vrh Ići dole
bandzi
Gunner
Gunner



Broj poruka : 157
Datum upisa : 14.06.2007

Partner 2007 - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Partner 2007   Partner 2007 - Page 4 Icon_minitimeSub Jan 19, 2008 1:38 pm

O toj slovenackoj nisanskoj spravi i kojekakvim dodacima na tenku koji ĐĐ promovise potrazi na internetu komentare Vladimira Ivanovica.
Vihor nikada nije dovrsen, niti sklopljen. U Srbiji je ostalo telo tenka sa motorom V-46TK1 i pojedinim sistemima razvijanim za Vihora. Na telo Vihora koje se nalazilo u VTI je postavljena kupola od M-84 radi ispitivanja.
U ĐĐ je ostala jedna ili dve kupole i mozda telo tenka Vihor, bez pripadajucih sistema razvijanih za Vihor. Vecina glavnih sistema nije ni zavrsena do kraja, pa nisu ni mogli biti ugradjeni. To sto su oni sklopili (sklepali) nema veze sa Vihorom.
Koliko je tacan podatak o 50+ sklopljenih tenkova u Hrvatskoj do danas?
Fabrika ĐĐ je bila samo finalista proizvodnje. Gde je ostalih 200+ firmi bez kojih nema tenka M-84?
Ni Hrvatska ni Srbija ne mogu same proizvesti nov tenk M-84. Razloga za to ima mnogo. Moze se raditi sklapanje kao sto to danas radi fabrika "Zastava Automobili" sa autima Z-10, ali od samostalne proizvodnje tesko da moze nesto biti.
O dokumentaciji i masinama potrebnim za proizvodnju tenka, a posebno o strucnom kadru, potrazi takodje informacije Vladimira Ivanovica.
Nazad na vrh Ići dole
bosanac
Rookie



Broj poruka : 5
Datum upisa : 19.01.2008

Partner 2007 - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Partner 2007   Partner 2007 - Page 4 Icon_minitimeSub Jan 19, 2008 3:10 pm

ja sam u nekoj knjizi, ne sjećam se dobro mislim da je janes afv iz 2003 vidio sliku 2 vihora u toj hrv. fabrici, i piše da su ih dovršili uz pomoć jevreja, mislim rafaela i da neće da ih prave zbog nedovoljnog oklopa.. moj ćale, bivši oficir jna kaže da su hrvatima pali šaka svega 4-12 jna m84(po raznim izvorima s kojima je pričao). (ne računa one koje su kasnije dali kuvajtu) a danas imaju preko 60.
očito je odakle dolaze. koliko sam doznao ta je slovenska sprava nadogradnja one sa nasih m84. nisam neki strucnjak, pesadinac sam bio u vojsci pa se u to toliko ne razumem, al ako je valjala ona na m84, zašto ne valja ova koju prave za hrvate?
hrvati očito sklapaju tenkove i dalje, top opet kupuju iz bratstva, nišanske aparate iz slovenije. o dokumentima za proizvodnju sam i procitao od g. ivanovica na jednom forumu gde je rekao da je ta dokumentacija u hrvatskoj, a mi je nemamo. nije meni cilj bio hvaliti hrvate ni "njihov" tenk, nego pokazati stari srpski apsurd da se smejemo nekome zbog nečega u čemu smo daleko gori. jer smejemo se hrvatskom m84d (koji oni ovako ili onako sklepaju) i pričamo kako oni ne mogu sami da ga urade (to je tačno) i istovremeno hvalimo "svoj" m84ab1 koji je naš manje nego je m84d hrvatski, jer smo sve, baš sve za njega kupili u inostranstvu. u srbiji nije ni proizveden ni sklopljen ni jedan tenk. čak ni onaj za izvlačenje nismo mogli da napravimo. kako će onda da uradimo pravi tenk? a nekakvu modernizaciju strancima? u kojoj fabrici? i zašto bi nam rusi prodali storu, kontakt, novi top i trista čuda, pa da mi zaradimo na preprodaji toga?


ja mislim da je to rađeno samo zbog glupog "takmičenja" s hrvatima i da bi pričali da je naš tenk bolji, što je glupo. niko normalan neće da kupi modernizacijski paket koji je napravljen od sistema koje je onaj koji bi da modernizira kupio od nekog trećeg. gde je tu pamet?
mi treba da se ostavimo gluposti i kao šta sam rekao da radimo noru, naš sistem koji je poznat u svetu. od kalemljenja ruskih delova na m84 neće nastati nov tenk. niti će neko da kupi to od nas kad može od rusa. toga se treba ostaviti, jer tu nema kruva.
Nazad na vrh Ići dole
bandzi
Gunner
Gunner



Broj poruka : 157
Datum upisa : 14.06.2007

Partner 2007 - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Partner 2007   Partner 2007 - Page 4 Icon_minitimeSub Jan 19, 2008 5:57 pm

Sta znaci telo i kupola tenka Vihor, bez sistema i sklopova razvijanih za njega?
Ako si u prilici da dobijes koliko toliko tacne informacije, zamolio bih te da se raspitas koje firme u Hrvatskoj proizvode sledece delove za M-84D
1. Celik za oklopno telo i kupolu
2. Kupolu
3. Topovsku cev
4. Nisansku spravu nisandzije, komandira i ceo sistem za upravljanje vatrom
5. Ostalu elektro, elektronsku, opticku i hidraulicnu opremu
6. Motor i transmisiju
7. Kompletan hodni deo tenka
Ako mozes raspitaj se i da li su se u fabrici ĐĐ posle rata nalazile odredjene kolicine polovnih T-72 ili polovnih kupola T-72.

Mi smo Kuvajtu ponudili modernizaciju njihovih M-84 a ne proizvodnju novih. Tacno je da je oprema na M-84AB1 Ruska, Ukrainska i Beloruska. Bitno je kako je sve to uklopljeno na postojeci tenk i kako sve to funkcionise u praksi, pod uslovom da ima ko svom tom opremom da rukuje. A mozda i najbitnije je to da bi firme iz Srbije, koje bi radile na ovoj modernizaciji, ostvarile veliki profit cak i sa uracunatom provizijom.

Koliko topovskih cevi stoji na raspolaganju za konverziju za samohodni top NORA B-52?
Koliko ja znam, jedina fabrika u SFRJ koja je pravila topovske cevi je Bratstvo Novi Travnik. Kada nam ponestanu, opet moraju da se kupe od njih (ako ova fabrika danas uopste proizvodi topovske cevi), ili od neke druge firme.
Nazad na vrh Ići dole
bosanac
Rookie



Broj poruka : 5
Datum upisa : 19.01.2008

Partner 2007 - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Partner 2007   Partner 2007 - Page 4 Icon_minitimeSub Jan 19, 2008 7:08 pm

neke odgovore sam već za svoj račun dobio. ostale ću, dok sam ovde pokušati naći/dobiti. od kad sam došao samo špijuniram lol!

1. željezara sisak i split, "specijalne materijale-nemetale" proizvodi đuro đaković(verovatno se radi o nekim verzijama keramike) po licenci kopljenoj od jevreja
2. đuro đaković
3. bratstvo novi travnik, ali su hrvati u nekoj svađi sa njima, jer im nisu nešto platili pa u travniku više neće da rade pa će da prave sami, opet uz pomoć opreme kupljene od jevreja, ali samo ako njihova vojska naruči neki broj novih tenkova jer im se ispod nekog (100?) broja ne isplati, pa će onda manje količine kupiti. od koga ne znam
4. dio rade slovenci, mislim fotona, dio neka firma iz zagreba (neki kažu končar? neki riz (nikad čuo za ove druge)) ne znam tačno, probaću da saznam
5. elektromotore za stabilizaciju i pokretanje kupole končar po licenci kupljenoj od firme koja isto radi za leclerc, ostale sisteme nekakva firma ili zavod "pce" iz splita koji radi i suv za topovnjače? balistički računar su im navodno prodali jevreji, i na razini je merkave 3 prije "baz" verzije (ne znam šta to znači, možda sam krivo reko)
6 transmisiju đuro đaković (kažu da je neka super napredna, automatska da ju je napravio neki makedonac šef projekta vihor)
motor "adriadiesel" tj. bivša jugoturbina, tu i remontuju i pojačavaju postojeće motore sa m84 na 1200ks, ali se priča da mogu da ugrade i mtu sa leoparda 2 (to mi je sumnjivo, više košta taj mtu motor nego njihov tenk). navodno su za rata od nemaca dobili više stotina motora i topova iz rezervi ddr tako da imaju i ogromne zalihe polovnih delova no ne ugrađuju ih u tenkove jer su izraubani i u lošem stanju
7 đuro đaković točkove i vešanje, gusenice isto đđ ili neka firma iz zagreba gusenice licencne od leoparda 2(navodno hrvati nisu zadovoljni ovim s leoparda jer su teže dve tone od standardnih)
navodno je u fabriku đuro đaković od 1992 do danas uloženo preko 150 miliona evra kako bi preuzeli dio proizvodnje koji je bio kod ostalih republika

za rata su potrebne delove švercali iz poljske (topove i hidrauliku)
nisu imali polovne t72(osim serije koje je osamdesetih došla za jna, ne znam šta su radile onda tamo), ali je bilo delova za m84 za nekih desetak komada. kasnije su (navodno 1999) pokrenuli serijsku proizvodnju no para je nestalo, tako da sad imaju između 50 i 100 nedovršenih šasija m84 koje će da dovrše sa degman kupolom. navodno će krajem meseca da dođe par libijskih tenkova koje će, za probu da modernizuju, i ako u libiji budu zadovoljni onda će im poslati sve tenkove na opravak i modernizaciju.

ono šta ne razumem(mora da si primetio da se skoro u svakoj stavki spominju i jevreji ) je fantastična saradnja sa jevrejima koju imaju oko tenkova i modernizacije m80 bvp. navodno je u tvornicu đuro đaković 1998 došlo mnogo stručnjaka koji su radili na merkavi i pomažu hrvatima da prave degman, pogotovo 120mm top. navodno su automatski punjač za taj kalibar već napravili, kao i zaštitu municije i redizajnirali punječ sa zaštitom municije za 125mm top, šta navode kao glavnu prednost pred poljskim i srpskim predlozima kuvajtu. zašto jevreji to rade i pomažu svoje krvnike nije mi jasno? zar ih ovi mogu toliko da plate?

u hrvatskoj vojsci se protiv m84 i degmana bune jer su navodno skupi za proizvodnju i hteli bi da uzmu leopard 2. ali zbog ogromnih para ulupanih u fabriku politika neće ni da čuje za strane tenkove, makar su ih nemci nudili džaba leoparde 2a4 sa rezervnim delovima i municijom (stari drugari iz ww2:evil: )

ja verujem da su naši dobro uklopili to na m84ab1 i da je to dobar tenk, jako dobra mi je ideja sa podižućom platformom nišana za to svaka čast, ali ne razumem ovo: jesu li u kuvajtu blesavi pa ne znaju da mogu sve to jevtinije da urade u rusiji/ukrajini? i zašto bi rusi nama dali delove da mi modernizujemo kada to mogu napraviti njihove firme?
ako je istina da bi firme mogle da zarade (sumnjam nekako u to, kolika bi morala biti cena da se isplati, jer skupa je to oprema a skupe su i "ruke" naših majstora) onda je to jako dobro. ako ne- batali.

ovo za noru i cevi me "ubilo" zar ne radi cevi lola? ma nije važno, možemo da ih kupimo od bratstva iz travnika. oni će da budu sretni jer sumnjam da išta rade osim par desetaka tenkovskih topova za hrvate u zadnjih 10 godina. nora je sistem među najboljima na svetu, za razliku od m84 i njegovih modifikacija koje su ipak dosta zastarele. mislim da bi se trebali dati u takve stvari, a ostalo kupiti najmodernije od rusa. nora, alas, orkan, imamo mi šta da ponudimo osim ruskih delova za m84. ako bude pameti kod političara mogla bi i utva dobro da živi...
pozdrav, Vasa
odo sad da si nađem neku šokicu za obradu cheers

p.s. ovi podaci o proizvodnji tenka su iz godišnjaka hrvatske privredne komore za 2005, ima još zanimljivosti, nisam znao da proizvode kompletan pvo sistem strelu 10(i rakete). još nabudžuju na njega neku izraelsku (opet ti jevreji Evil or Very Mad ) termoviziju, a planiraju i radar i verziju komplet novu sa nekim raketama iz izraela!!!
pa dobro, jevreji, muku mu ljutu, šta je vama? Evil or Very Mad
Nazad na vrh Ići dole
bandzi
Gunner
Gunner



Broj poruka : 157
Datum upisa : 14.06.2007

Partner 2007 - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Partner 2007   Partner 2007 - Page 4 Icon_minitimeSub Jan 19, 2008 8:18 pm

Dosta neverovatno mi deluju ovi podaci. Ispada da je Hrvatska najveci partner Izraela u vojnoj industriji.
Znam da je reaktivni oklop za njihov tenk radjen u saradnji sa Izraelom, ali ovo ostalo je previse dobro da bi bilo istinito.
Nazad na vrh Ići dole
Spirit
Platoon commander
Platoon commander
Spirit


Broj poruka : 423
Localisation : Srbija
Datum upisa : 27.04.2007

Partner 2007 - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Partner 2007   Partner 2007 - Page 4 Icon_minitimeNed Jan 20, 2008 1:54 am

Citat :
jesu li u kuvajtu blesavi pa ne znaju da mogu sve to jevtinije da urade u rusiji/ukrajini? i zašto bi rusi nama dali delove da mi modernizujemo kada to mogu napraviti njihove firme?

E na ovako glupa pitanja, ja mogu da dam jos gluplje odgovore, tenk modernizujete kod onoga kod koga ste ga i kupili...
A ko kaze da su Rusi nama dali No nesto od opreme za M-84AB1???
Sve je to debelo placeno Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Nazad na vrh Ići dole
Anton
Gun loader
Gun loader
Anton


Broj poruka : 85
Datum upisa : 06.11.2007

Partner 2007 - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Partner 2007   Partner 2007 - Page 4 Icon_minitimeNed Jan 20, 2008 3:54 am

Bandzi ::
Dosta neverovatno mi deluju ovi podaci. Ispada da je Hrvatska najveci partner Izraela u vojnoj industriji.
Znam da je reaktivni oklop za njihov tenk radjen u saradnji sa Izraelom, ali ovo ostalo je previse dobro da bi bilo istinito.

ali puno je to istina. A planira se da hrvatska kupuje spike za nove patrije ako sklope deal sa izrealcima za oruzanje te patrije.
Nazad na vrh Ići dole
bosanac
Rookie



Broj poruka : 5
Datum upisa : 19.01.2008

Partner 2007 - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Partner 2007   Partner 2007 - Page 4 Icon_minitimeNed Jan 20, 2008 8:27 am

Spirit ::
Citat :
jesu li u kuvajtu blesavi pa ne znaju da mogu sve to jevtinije da urade u rusiji/ukrajini? i zašto bi rusi nama dali delove da mi modernizujemo kada to mogu napraviti njihove firme?

E na ovako glupa pitanja, ja mogu da dam jos gluplje odgovore, tenk modernizujete kod onoga kod koga ste ga i kupili...
A ko kaze da su Rusi nama dali No nesto od opreme za M-84AB1???
Sve je to debelo placeno Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

kupili su tenk u jugoslaviji, u kojoj iz opštepoznatih razloga danas ne mogu da ga modernizuju. isporučivan im je iz fabrike koja je sad u hrvatskoj, gde je i dokumentacija za tenk(neverovatno bi bilo da u kuvajtu to ne znaju). pre slanja tenkova u kuvajt dolazili su u tu fabriku u teh. inspekciju. više je delova bilo iz bosne nego iz srbije. tako da je tom logikom naš status i šanse malo klimav. da ne kažem nula.

i rusija i ukrajina rade gotovo iste tenkove, za koje imaju celu dokumentaciju i čijim delovima(sa t90 ili t84) mogu da modernizuju kuvajtske tenkove, jevtinije od nas i pri tom dobiju referencu za ostalo modernizovanje t72. a ne da nama prodaju delove, a mi im postanemo (makar mala) konkurencija. moj post o tome zašto bi nam dali se odnosi na to. a i u kuvajtu, kolko god bogati bili nisu glupi da istu stvar kupuju po većoj ceni iz druge ruke?

@bandzi i ja sam prenerazen. ne bi reko da su im hrvati partneri, nego da kupuju od izraela svašta, pre svega tehnologiju i znanje. šta hrvati rade da to dobiju ne znam, ali ovo za delove tenka je sigurno. uz rafael se spominju i elbit i druge jake firme, u godišnjaku privredne komore, kao partneri đure đakovića . ovo za strelu je iz nekih novina ministarstva odbrane iz 2000.
Nazad na vrh Ići dole
Spirit
Platoon commander
Platoon commander
Spirit


Broj poruka : 423
Localisation : Srbija
Datum upisa : 27.04.2007

Partner 2007 - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Partner 2007   Partner 2007 - Page 4 Icon_minitimeNed Jan 20, 2008 2:13 pm

bosanac, moj prvi odgovor vazi i za ovo!!!
Sta ti nije jasno?!?!?
Kuvajcani su kupili M-84 od jugoslavije, nisu kupili od SSSR-a, e sad kada hoce da ga modernizuju, imaju mogucnost da biraju izmedju dve bivse YU republike KOJE SU I PROIZVODILE M-84 + mogu da biraju izmedju bivsih SSSR republika koje nisu. Obe bivse YU republike tvrde da mogu da modernizuju te tenkove, obe rebublike imaju svoj dizajn i naravno svoju cenu (cista konkurencija)... Sto se kuvajcana tice oni samo trebaju da odaberu (koliko se ja secam oni su raspisali konkurs za modernizaciju tih tenkova...) ko ce im modernizovati tenkove!!!

A posto je i Rusima (isto vazi i za druge ex SSSR drzave) stalo da ostvare kakvu takvu zaradu, prodavece delove nama, to sta cemo mi posle raditi sa njima, to je nasa stvar Twisted Evil
Nazad na vrh Ići dole
bosanac
Rookie



Broj poruka : 5
Datum upisa : 19.01.2008

Partner 2007 - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Partner 2007   Partner 2007 - Page 4 Icon_minitimeNed Jan 20, 2008 4:42 pm

sve je meni poprilično jasno. kao i fakat da je m84 zapravo t72. jeste, m84 ima jači motor i bolji suv, ali ostalo je isto. tako tvrdnja da ga bivse sssr republike nisu proizvodile bas i nije tacna. proizvodili su gotovo isti tenk, a belorusija naprimer nudi istu modernizaciju za t72. i tu je reč o zemljama koje proizvode stotine i hiljade tenkova u zadnjih par godina a ovde imaju dve državice koje kako ti kažeš kažu da mogu da modernizuju sad reci da si šeik i modernizuješ ti svoje tenkove m84, kome bi dao da to radi?

sta se kuvajcana tice nisam siguran da su uopšte ikakav konkurs raspisali, pre bi reko da ih poljaci, mi i hrvati potežemo za rukav : ajde, modernizujte malo te tenkove. jer ta priča o m84ab1 i kuvajtu se razvlači već tri-četri godine, ako ne i više. te potpisali su, pa ispada da nisu, pa sad jesu, pa skoro što nisu, pa saće, pa.
isto je zadnjih godinu dana koliko vidim iz hrvatske štampe. te kuvajćani neće srbe i poljake, nego hrvatski m84, pa potpisaće u januaru, te u martu, pa u junu, pa u septembru. i opet ništa. .. da su u kuvajtu ozbiljni i da im je stalo da modernizuju m84, ili da su zadovolnji nekom ponudom mogli su to da učine dva-tri puta do sad. al nisu. zašto?
nekako sumnjam da će ih uopšte modernizovati.

to za ruse i zaradu stoji, ali nije mi jasno zašto sami nisu poslali ponudu. kuvajt ima masu njiove opreme, i jako dobru saradnju. tenk je gotovo isti t72.
i navodno su u kuvajtu više puta poterali i nas i hrvate koji su im održavali m84 zbog neozbiljnosti i džabalebarenja. koliko je to istina ne znam, ali ne zvuči dobro ni za nas a pogotovo ne za njih koje su doveli nakon što su poterali naše, pa opet i njih poteraše.
Nazad na vrh Ići dole
Anton
Gun loader
Gun loader
Anton


Broj poruka : 85
Datum upisa : 06.11.2007

Partner 2007 - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Partner 2007   Partner 2007 - Page 4 Icon_minitimeNed Jan 20, 2008 7:22 pm

Ova komentar za slunju je samo bilo testiranje M-84D u 2007 di su dosli kuvajtske delegacije. Sto slike pokazuje
Nazad na vrh Ići dole
Spirit
Platoon commander
Platoon commander
Spirit


Broj poruka : 423
Localisation : Srbija
Datum upisa : 27.04.2007

Partner 2007 - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Partner 2007   Partner 2007 - Page 4 Icon_minitimeNed Jan 20, 2008 9:06 pm

To da su T-72 i M-84 slicni, to stoji ali su proizvodjeni u dve razlicite drzave!!! Ako drzave (u nase slucaju 2.) UPORNO TVRDI I UBEDjUJE KLIJENTA DA MOZE DA MODERNIZUJE TE TENKOVE, sto bi taj klijent isao kod ovog drugog!!!
To ti dodje ko da kupis zastavu 10, a onda ides da radis servis u italiju...
Nazad na vrh Ići dole
IvanGrozni
Gun loader
Gun loader
IvanGrozni


Broj poruka : 93
Datum upisa : 03.09.2007

Partner 2007 - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Partner 2007   Partner 2007 - Page 4 Icon_minitimePon Jan 21, 2008 8:29 am

Kada od tenka odbacimo motor i transmisiju, pa onda i SUV i jos pokoje "sitnice" koje upravo odvajaju T-72 od M-84 onda mozemo 'ladno reci da tenka osta samo gomila valjanog celika. Tako da od ruske modernizacije M-84 nema nista ali isto tako ni od srpske. Sem ako kuvajcani ne zele modernizaciju odradjenu u novoj Yugoimportovoj fabrici zvanoj "photoshop".
Hrvati su izgleda mnogo konkretniji jer kod njih su Kuvajcani dolazili sa sve delegacijom.
Sad pravo je pitanje koje je u sustini stanje kako tehnicki tako i kadrovski u svim tim bosansko/hrvatskim fabrikama. Iz pisanja g-dina. Ivanovica(koja ja, imajuci obzir i na njegovu emotivnu stranu, ipak uzimam sa odredjenom rezervom) vidimo da se vecina kadrova razbezala koje gde ali ia tu valjda i nekih novih ljudi Question ...
Zivi bili pa videli.
Nazad na vrh Ići dole
SS74
Administrator
SS74


Broj poruka : 559
Datum upisa : 01.02.2007

Partner 2007 - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Partner 2007   Partner 2007 - Page 4 Icon_minitimeUto Jan 22, 2008 4:12 pm

Moze se reci da Hrvatska sa svojom varijantom ima nesto vecih sansi (ako Kuvajt uopste i modernizuje svoje tenkove na kraju), pre svega zbog prilicnog kontinuiteta u proizvodnji, te kako tako kompletiranim kadrom. S druge strane rec je o modernizaciji postojecih, a ne i proizvodnji novih primeraka, te je tu sansa Yugoimporta, koji pak ima odlicne veze i preporuke u Kuvajtu. Skupu cinilaca pripada i cinjenica o blagoj korumpiranosti tamosnjeg drustva, te se i ne mora nuzno izabrati bolja ponuda.
Nazad na vrh Ići dole
http://stef124.tripod.com
Spirit
Platoon commander
Platoon commander
Spirit


Broj poruka : 423
Localisation : Srbija
Datum upisa : 27.04.2007

Partner 2007 - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Partner 2007   Partner 2007 - Page 4 Icon_minitimeSre Jan 23, 2008 8:11 pm

Kad se sve sabere i oduzme, srbija/hrvatska imaju 50/50 sanse da urade nesto po tom pitanju...
Nazad na vrh Ići dole
tpku_2b
Gun loader
Gun loader
tpku_2b


Broj poruka : 81
Godina : 46
Localisation : Zemun
Datum upisa : 08.07.2009

Partner 2007 - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Partner 2007   Partner 2007 - Page 4 Icon_minitimeNed Sep 20, 2009 1:58 am

... uzimajuci u obzir stanje stavri u poslednjem kvartalu ove godine, mnogo je konkurenata u igrioko ove price o modernizaciji ... M-84D/AS je samo jedan od pokazatelja ... nista tu u stvari nije modernizovano, vec je samo prilagodjeno uslovima "novih" vlasnika, ili ako je u pitanju promena vlasnika, onda kupaca ... vecina tih novotarija je "skinuta" sa nekih drugih vozila, kao i "pozajmljena" od drugih proizvodjaca, koji to isto imaju vec odavno ... primer je i "Degman", modernizacija brace 'rvata koji se ovde tako mnogo pominju, kao i nas 2001 ... to je u sustini stara "mlada", samo ponovo "nasminkana" malo kvalitetnijom "sminkom" ... znate kako je - kilometraza je u pitanju!!! ... ako se tome doda i broj "gazdi", onda to vec spada u domen "hirurgije" ... sustina cele stvari je da se tu nista, ali apsolutno nista radikalno ne moze promeniti, i da je M-84 u konceptualnom smislu dostigao svoj vrhunac ... kao par primera naveo bih varijantu 2001. koja je svojevremeno bila predstavljena u TOC Nikinci na reprezentativnoj izlozbi, a sve u cilju "udaje" ... modifikacije su se (tada, 02/03 ) sastojale od novog hodnog dela, tj. dvorednih gusenica, koje su imale drugacije sare i otvore na clancima,a sve u cilju propustanja peska i boljeg kretanja po rasutom materijalu ... konkretno - pustinji ... pored "Shtora", klime, "Jaguara" i slicnih stvari, nista tu posebno nije uradjeno ... zato, u principu uopste nije vazno ko ce raditi remont ili modifikaciju, koja moze biti upgrade ili update ... "motorolini" procesori ce i dalje ostati isti, ako se nesto i nakaci definitivno ce doci do disbalansa u smislu odnosa snaga-tezina, sto ce direktno uticati na stepen iskoriscenja obrtnog momenta, a ovo pak na vek i duzinu trajanja samog agregata, kao i transmisije ... ovo ce ponovo prouzrokovati potrebu za dodatnim "konjima", a koji ce moci biti dobijeni jedino " na misice", povecanjem pritiska goriva u pumpi visokog pritiska, ili na neki drugi nacin, eventualno preko elektronike ... zato, ako uzmemo u obzir Rusku doktrinu i nacin razmisljanja, da se sve sto se pravi, prvo se pravi u "mehanickoj" varijanti, pa tek onda u "elektronskoj", i da ta prva varijanta u stvari ujedno predstavlja i "back door" u kasnijim situacijama, pre svega mislim na otkaze i zastoje u realnim uslovima, shvaticemo da je to u stvari srz , i da tu lezi jacina ruskog oklopa u sustini ... zato, danas vise uopste nije vazno ko radi modenizaciju, bitan je samo odnos ulozeno-dobijeno ... sto bi nas narod rekao :"Koliko para, toliko muzike" ... zavisi samo ko sta "slusa" ... da ne kazem samo "ko sta hoce da cuje" !!!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.namestuvoljno.com
SS74
Administrator
SS74


Broj poruka : 559
Datum upisa : 01.02.2007

Partner 2007 - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Partner 2007   Partner 2007 - Page 4 Icon_minitimeUto Sep 22, 2009 9:28 pm

tpku_2b ::
da je M-84 u konceptualnom smislu dostigao svoj vrhunac ... !
Jos je jedan od glavnih konstruktora tenka M84, M. Dragojevic isticao da je konceptualno u pitanju takav tenk da ne ostavlja puno prostora za naknadne radikalnije modernizacije npr. ugradnju topa veceg kalibra, a da se pri tome ne mora menjati kompletan dizajn vozila. Vreme je ucinilo svoje, pa je minijaturizacija elektronike omogucila modernizaciju raznih elektronskih sistema, ali ako hocete resenje nekih vecih problema poput smestaja municije onda se mora ici putem koji su prosli ukrajinci, koji su uspeli u svoje tenkove da ugrade i NATO topove kalibra 120mm, ali i da izmeste municiju u zadnji, posebno oblikovani deo kupole, ali rec je o skupim i velikim zahvatima i prakticno je to sasvim drugi tenk.
Nazad na vrh Ići dole
http://stef124.tripod.com
Sponsored content





Partner 2007 - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Partner 2007   Partner 2007 - Page 4 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Partner 2007
Nazad na vrh 
Strana 4 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» Partner 2009

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Srpski Oklop - forum :: Razno-
Skoči na: