Srpski Oklop - forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Srpski Oklop - forum

Mesto za diskusiju o vojnoj tehnici, ratnoj istoriji i svim ostalim aspektima rata
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Aeromiting Batajnica

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
SS74
Administrator
SS74


Broj poruka : 559
Datum upisa : 01.02.2007

Aeromiting Batajnica Empty
PočaljiNaslov: Aeromiting Batajnica   Aeromiting Batajnica Icon_minitimeSre Sep 02, 2009 9:27 am

Nikako ne propustiti. Aeromiting je 13. septembra od 10 do 17h.
Lista ucesnika za nase uslove je impresivna: http://www.airserbia2009.vs.rs/sr/pages/zemlje.html

Jedinstvena prlika da se vidu (nadam se i letu) JAS-39, Tajfun, MiG-21 Lancer...
Nazad na vrh Ići dole
http://stef124.tripod.com
bandzi
Gunner
Gunner



Broj poruka : 157
Datum upisa : 14.06.2007

Aeromiting Batajnica Empty
PočaljiNaslov: Re: Aeromiting Batajnica   Aeromiting Batajnica Icon_minitimeČet Sep 03, 2009 8:37 pm

Ne propuštam ovaj aero miting kao ni one prethodne od 1990. Međutim nervira me ovaj cirkus oko prodaje karata. Karte se mogu normalno kupiti na dan mitinga pri ulasku u aerodrom, a broj posetilaca nije ograničen. I pored ovoga, u javnosti se veštački stvara neka jurnjava za kartama po gradovima Srbije, kao da ih dele džabe.
Nazad na vrh Ići dole
Spirit
Platoon commander
Platoon commander
Spirit


Broj poruka : 423
Localisation : Srbija
Datum upisa : 27.04.2007

Aeromiting Batajnica Empty
PočaljiNaslov: Re: Aeromiting Batajnica   Aeromiting Batajnica Icon_minitimePet Sep 04, 2009 2:26 pm

Ja se ne bi slozio sa tobom Bandzi Smile
Sto se karata tice, nema nikakve potrebe juriti ih, jednostavno ih kupite na ulazu u aerodrom (ili preskacite ogradu)... Pa kome se sta vise svidi Very Happy samo sam cuo da ove vojne kuce vole da gricnu Crying or Very sad Crying or Very sad

Aeromiting Batajnica 1118
Nazad na vrh Ići dole
SS74
Administrator
SS74


Broj poruka : 559
Datum upisa : 01.02.2007

Aeromiting Batajnica Empty
PočaljiNaslov: Re: Aeromiting Batajnica   Aeromiting Batajnica Icon_minitimePet Sep 04, 2009 2:50 pm

Steta sto nema ruskih letelica (ne racunajuci nase MiG-ove), izgleda da su neki posebni razlozi u putanju. Takodje je steta da nastup nece imati ni jedna veca - poznatija akro grupa. No bar (valjda) nece biti bruke kao sa dali bese, grckim Mirazima 98 g., kada su sleteli na Batjnicu, ali su opozvani.

Ah da, ogradu nikako ne preskakati, delovi aerodroma jos uvek nisu ocisceni od kasetnih bombi !
Nazad na vrh Ići dole
http://stef124.tripod.com
Spirit
Platoon commander
Platoon commander
Spirit


Broj poruka : 423
Localisation : Srbija
Datum upisa : 27.04.2007

Aeromiting Batajnica Empty
PočaljiNaslov: Re: Aeromiting Batajnica   Aeromiting Batajnica Icon_minitimeSub Sep 05, 2009 12:21 pm

To sa grcima je bese bilo nesto pred bombardovanje 99, ako se ja dobro secam... Dosli pa otisli. A taj air show je bio odgovor na NATOve vojene vezebe u okruzenje, cisto pokaivenje zuba.
U svakom slucaje treba posetiti ovaj aero miting!!!
Nazad na vrh Ići dole
Tigar
Mechanic



Broj poruka : 45
Datum upisa : 18.11.2007

Aeromiting Batajnica Empty
PočaljiNaslov: Re: Aeromiting Batajnica   Aeromiting Batajnica Icon_minitimeUto Sep 08, 2009 4:13 pm

SS74 ::
Steta sto nema ruskih letelica (ne racunajuci nase MiG-ove), izgleda da su neki posebni razlozi u putanju. Takodje je steta da nastup nece imati ni jedna veca - poznatija akro grupa. No bar (valjda) nece biti bruke kao sa dali bese, grckim Mirazima 98 g., kada su sleteli na Batjnicu, ali su opozvani.

Руси не долазе јер су у задњих месец дана они или њихови типови авиони имали неколико катастрофа на аеромитнзима, пробама...

А што се Грка тиче, то о чему пишеш било је 1998. године. Лично, не волим Грке из историјских разлога, али овог пута не могу а да не кажем коју реч у одбрану грчког пилота. На тај аеромитинг требали су да дођу представници РВ-а многих држава НАТО-пакта, неки су и слетели пар дана раније, али практично сви су одустали односно вратили се кући по "наређењу одозго" - директно из Брисела... сви, сем Грка са Миражем 2000. Тек када је на аеродром дошао лично грчки војни аташе и наредио му да се одмах врати у Грчку, он се са сузама у очима поздравио са нашим пилотима, сео у авион и одлетео за Грчку.
Nazad na vrh Ići dole
SS74
Administrator
SS74


Broj poruka : 559
Datum upisa : 01.02.2007

Aeromiting Batajnica Empty
PočaljiNaslov: Re: Aeromiting Batajnica   Aeromiting Batajnica Icon_minitimePon Sep 14, 2009 10:11 am

Evo nakon svega ostaje samo da se razmene utisci:
Na samom ulazu ocekivana guzva i detaljna kontrola. Sve krece po planu bez vecih kasnjenja. Posle modelara, ultralakih letelica i sl., krece glavni deo programa. Impresivan je esalonirani nastup nase avijacije, koja se generalno, pokazala u najboljem svetlu s obzirom cime raspolaze. Odlican let MiG-29 i FANTASTICAN LET M. Ristica na Orlu. Od strane avijacije apsolutno najbolji nastup je bio danski F-16AM i spanski C-295, prosto je neverovatno sta moze ovaj transportni avion. Mislim da pilot Gripena nije izvukao maksimum iz masine. Svi posetioci su bili pomalo razocarani nenastupanjem Tajfuna (pored koga i nije bilo pilota) i Miraza. Let Gazele je takodje bio impresivan, a za svaku pohvalu je i rulanje Alfa Dzeta i Case do samih posetioca nakon sletanja. Nkraju je dozvoljen pristup do samih aviona (ili je masa provalila?), a Nemci su dozvolili ulazak unutar svog Transala.

Bilo je i manjih propusta u organizaciji u smislu da je bilo nedovoljno standova sa hranom i picem, ispred kojih su bili ogromni redovi, letacki program je zavrsen nesto pre ocekivanja.E sad guzva i haos u saobracaju u povratku su bili deo "paketa" i to je nakon svega manje bitno.

Sve skupa jako uspesan aeromiting.
Nazad na vrh Ići dole
http://stef124.tripod.com
tpku_2b
Gun loader
Gun loader
tpku_2b


Broj poruka : 81
Godina : 46
Localisation : Zemun
Datum upisa : 08.07.2009

Aeromiting Batajnica Empty
PočaljiNaslov: Re: Aeromiting Batajnica   Aeromiting Batajnica Icon_minitimeUto Sep 15, 2009 11:24 am

... e pa, deder da i ja prozborim koju o mojim utiscima ...

...Kao prvo, organizacija u gradu po pitanju prevoza do Batajnice,kao i samog aerodroma je bila katastrofa... s'obzirom da sam ja krenuo iz Zemuna, i to iz naselja, trebalo je, po svoj logici, da mi da toliku prednost , da ja taj deo mitinga nisam trebao ni da osetim ... 706 i 706E su trebali da budu "pojacani" ... a to "pojacanje" svelo se na 5 vozila umesto 4!!! ... po dolasku u centar Bataje, jedini spas do aerodroma bio je neki autobus koji se nekim cudom provukao iza centra, ili u najkomforniju ruku - taxi!
Kao drugo, po dolasku na aerodrom, uvodni deo je bio i djene-djene, jedrilice, ultralaki i sve ostalo ... staticni deo je bio jos i najbolji ... kada je pocelo letenje, onaj ko je zaista hteo da vidi pravo stanje stvari i samih aviona, imao je sta i da vidi... na "Orlu" prednja guma je bila na pola ispumpana, farba na "Galebovima " je bila tako losa da je to strasno , a jedino sto je u celoj stvari malo "izvlacilo" utisak su naravno 29.-ke ...
... sama organizacija na aerodromu je blago receno zadovoljavajuca, jer su u pocetkku kao nesto branili pristup avionima, a kasnije su se i kurta i murta slikali, zagledali i obletali oko aviona kao da je u pitanju azdaja, a ne avioni stari 10 i vise godina ...
Koliko je najavljivan i reklamiran, sam aeromiting nije ostvario ni deseti deo ocekivanja, s'obzirom na internacionalni karakter, kao i medijsku kampanju koja je bila skoro zavidna ...
Umesto F-16, "gripena" i ostalih koji su se "pokazali i dokazali" , po mom misljenju tu je trebalo da budu F-22, Mirage, i ako su Ameri stvarno hteli da bace sve u zasenak, recimo nesto kao B-2 !!! ... ali , to su vec price iz domena SF ...
Umesto Ruja, koji da su dosli sa nekim od "Suhoj"-a , "Antonov", ili "Iljusin", oni prikazuju C-295 ... da su Ruje dosle sa "berkutom", svi ostali bi mogli da dobiju voljno na licu mesta i da idu kuci ... ali , to su vec kombinacije tipa "sta bi bilo kad bi bilo"...
Sve u svemu, bledi prosek u organizacionom, tehnickom i svakom drugom smislu ... po meni licno, moglo je to i bolje ... MNOGO BOLJE!!!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.namestuvoljno.com
bandzi
Gunner
Gunner



Broj poruka : 157
Datum upisa : 14.06.2007

Aeromiting Batajnica Empty
PočaljiNaslov: Re: Aeromiting Batajnica   Aeromiting Batajnica Icon_minitimeUto Sep 15, 2009 7:43 pm

Što se tiče prikaza performansi letelica, prvo mesto zauzimaju F-16, C-295, Orao (Ristić) i Gazela. MiG-29 i Gripen su bili dosta uzdražni po tom pitanju. Dobre nastupe su imali i Hawk, Alpha Jet, Albatros, MiG-21 Lancer, PC-9 i Mi-24. Trojka Orlova i G-4 je mogla da napravi još nekoliko naleta i po neki solo. Lasta je delovala više kao igračka na nebu. Starsi su bili standardno dobri.
Letački program se za moj ukus, a prateći ranije aeromitinge, odvijao predaleko od publike.
Zasmetala mi je i velika pauza između nastupa, kao i nenormalno ozvučenje sa nekakvom muzikom + lošim komentatorima, od kojih nisam mogao dobro da čujem zvuk motora na avionima i helikopterima. A došao sam između ostalog i zbog toga.

F-22, B-2, Berkut i ostala egzotika će u Srbiji da se pojave limburga meseca. Ovi avioni ne dolaze ni na pojedine svetski poznate aeromitinge, za koje je Batajnica opštinska liga.
Nazad na vrh Ići dole
SS74
Administrator
SS74


Broj poruka : 559
Datum upisa : 01.02.2007

Aeromiting Batajnica Empty
PočaljiNaslov: Re: Aeromiting Batajnica   Aeromiting Batajnica Icon_minitimeSre Sep 16, 2009 1:11 pm

TPK, naravno da se moglo zapaziti gomila manjih propusta, ali u odnosu na aeromiting iz 98 ovo je veliki napredak. Najveci uspeh je odziv 14 stranih vazduhoplovstava, sto je dokaz da su i ovde nastupilo neko normalno vreme, a veliki odziv to i potvrdjuje. Zaista celoj manifestaciji je falilo malo zacina u vidu nekog Suhoja, koji bi zasigurno zasenio sve ostale nastupe.
Muzika jeste bila preglasna, narocito se "utapao" zvuk manjih aviona i helikoptera. koji su opet nastupali predaleko od publike. Takodje mogli su makar ograditi one rusevine oko starog tornja ili je zapravo ideja bile da se vidi sta je bilo 99g.
Nazad na vrh Ići dole
http://stef124.tripod.com
tpku_2b
Gun loader
Gun loader
tpku_2b


Broj poruka : 81
Godina : 46
Localisation : Zemun
Datum upisa : 08.07.2009

Aeromiting Batajnica Empty
PočaljiNaslov: Re: Aeromiting Batajnica   Aeromiting Batajnica Icon_minitimeSre Sep 16, 2009 5:17 pm

... ma sve je to OK, ali tu je u celoj stvari jedino previse tog"mozda", tako da sve mi to lici na "pravu stvar" ... problem je jedino sto je sve to iz pogresnih razloga ... ali opet, kao sto neko rece, ovo je samo opstinska liga mitinga kakvi se organizuju u svetu, tako da ...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.namestuvoljno.com
Spirit
Platoon commander
Platoon commander
Spirit


Broj poruka : 423
Localisation : Srbija
Datum upisa : 27.04.2007

Aeromiting Batajnica Empty
PočaljiNaslov: Re: Aeromiting Batajnica   Aeromiting Batajnica Icon_minitimePet Sep 18, 2009 1:35 pm

Sto se mene tice, apsolutni pobednici ovog aero skupa su F-16 i C-295 Smile
Stvarno su me ostavili bez teksta, prvo F-16 a onda C-295... Spanci mora da su degustirali jelen pivo pre nego sto su seli da lete Smile da neko izvede nesto onako sa onolikim avionom je stvarno majstorija.
Sto se tice nasih 29ki, nisu bile lose, smo se vidi da su piloti leteli pod nekom tenzijom i da nisu dali sve od sebe, ali uzrok toga je sigurno pad i pogibija nihovog kolege u pripremi za miting...
Sve u svemu bilo je ok, jedina primedba je na ogromnu guzvu koja je bila na batajnickom drumu... Ja sam od kuce krenuo u 07.40 i stigao u batajnico kod druga sat vremena kasnije, tamo ostavio kola i krenuo peske na miting (30min pesacenja), tako da sam izbegao guzvu u dolasku ali zato u odlazku...
Sve u svemu, sto se mene tice bilo je sasvim ok Smile

PS: videcu da okacim slicice Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Aeromiting Batajnica Empty
PočaljiNaslov: Re: Aeromiting Batajnica   Aeromiting Batajnica Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Aeromiting Batajnica
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Aeromiting Batajnica 2012

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Srpski Oklop - forum :: Razno-
Skoči na: