Srpski Oklop - forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Srpski Oklop - forum

Mesto za diskusiju o vojnoj tehnici, ratnoj istoriji i svim ostalim aspektima rata
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 RPG-30

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
Spirit
Platoon commander
Platoon commander
Spirit


Broj poruka : 423
Localisation : Srbija
Datum upisa : 27.04.2007

RPG-30 Empty
PočaljiNaslov: RPG-30   RPG-30 Icon_minitimeSub Nov 22, 2008 8:46 pm

RPG-30 74605

Zemlja porekla: Rusija
Kalibar: 105mm
Tezina: 10.3 kg
Efikasan domet: 200m

RPG-30 ima tandem-kumulativnu bojevu glavu koja probija 600mm homogenog celika iza reaktivnog oklopa, 1500mm betona, prolazi kroz 2m cigala i 3.7m zemlje.

RPG-30 Abrams_rpg

RPG-30 1458

nazalost nema mnogo informacija o ovom novom protiv-oklopnom sistemu na internetu... Ali zato smo mi tu Very Happy ajde bacite se na kuckanje Twisted Evil


Poslednji izmenio Spirit dana Pon Nov 24, 2008 4:06 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
SS74
Administrator
SS74


Broj poruka : 559
Datum upisa : 01.02.2007

RPG-30 Empty
PočaljiNaslov: Re: RPG-30   RPG-30 Icon_minitimeNed Nov 23, 2008 4:32 pm

Jako zanimljiv koncept. Manji projektil detonira aktivni oklop to je jasno, ali dal ce glavni projektil pogoditi bas detiniranu kasetu. Medjutim nas Na donjoj slici ako dobro vidim i glavni projektil ima tendem kumulativnu glavu, sto znaci da bi ''mali'' projektil trebao da samo izazove reakciju aktivnog sistema zaztite (npr arena , zaslon i sl.) Onda bi ''glavni'' projektil'' kroz nebranjeni sektor (obicno je vreme do ponovnog lansiranja odbrambenog projektila 0,3-07s)pogodjao tenk. Mislim bar meni ova dvocevka lici da je pravljena za to. Laughing Dosta specijalizovan RRB.
Nazad na vrh Ići dole
http://stef124.tripod.com
Spirit
Platoon commander
Platoon commander
Spirit


Broj poruka : 423
Localisation : Srbija
Datum upisa : 27.04.2007

RPG-30 Empty
PočaljiNaslov: Re: RPG-30   RPG-30 Icon_minitimePon Nov 24, 2008 4:14 pm

Pa da, ja sam gore i naveo karakteristike osnovne rakete (105mm) koja ima tandem-kumulativnu bojevu glavu (a vidi se i na slici)
ALi na drugoj slici je predstavljen americki Abrams sa reaktivnim oklopom, gde manja raketa aktivira oklop a veca radi svoje... mada glavna raketa na slici 2 i slici 3 nisu iste Wink tj. raketa na sl 2 nema tandem-kumulativnu bojevu glavu.
Nazad na vrh Ići dole
vathra
Gun loader
Gun loader



Broj poruka : 79
Datum upisa : 25.02.2008

RPG-30 Empty
PočaljiNaslov: Re: RPG-30   RPG-30 Icon_minitimePon Dec 01, 2008 8:07 pm

Ova ilustracija je pomalo zbunjujuća.
Cilj prvog projektila je da aktivira aktivne sisteme zaštite (Arena, Trophy i sl.), što je vidljivo u krugu 1, a glavni projektil sam probija reaktivni i običan oklop, što se vidi u krugu 2.

Ovakvo rešenje je vrlo logično protiv aktivnih sistema zaštite.

Pošto su Rusi razvili i aktivni i reaktivni oklop, logično i da naprave sredstvo protiv istih.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





RPG-30 Empty
PočaljiNaslov: Re: RPG-30   RPG-30 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
RPG-30
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Srpski Oklop - forum :: Artiljerija i protivoklopna oruzja-
Skoči na: