Srpski Oklop - forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Srpski Oklop - forum

Mesto za diskusiju o vojnoj tehnici, ratnoj istoriji i svim ostalim aspektima rata
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Oruzje za Kosovo

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
SS74
Administrator
SS74


Broj poruka : 559
Datum upisa : 01.02.2007

Oruzje za Kosovo Empty
PočaljiNaslov: Oruzje za Kosovo   Oruzje za Kosovo Icon_minitimeSre Mar 26, 2008 2:36 pm

Kako je vec objavljeno americke vlasti su odlucile da kosovskoj vladi isporuce oruzje.
Komentar Zdravka Ponosa, nacelnika Generalstaba:

''Начелник Генералштаба Војске Србије генерал потпуковник Здравко Понош, у интервјуу агенцији Танјуг, оценио је данас да одлука о испоруци америчке војне опреме Косову не представља оружану претњу Србији, али је политички свакако реч о некоректном, непримереном и штетном потезу.

"Одлука председника САД Џорџа Буша да одобри испоруку војне опреме такозваном независном Косову заслужује пажњу и то није корак у добром смеру. То је погрешна ствар", изјавио је Понош.

Према његовим речима, "Косову у овом моменту сигурно не треба додатно наоружање, колико су му потребни трактори, семе, школе, обданишта, радна места...".

"Мислим да би таква помоћ становништву Косова у овом моменту била много примеренија ако имамо у виду да је конфликт иза нас и да је ово постконфликтни период", приметио је начелник Генералштаба ВС и додао да није јасно шта се добро добија испоруком наоружања влади самопроглашене државе Косово. "Не верујем да то битно ремети војни баланс у региону и то не представља директно војну претњу Србији. Било би, уосталом, јако лоше када би наоружавање две и по хиљаде људи представљало директну или тренутну оружану претњу Србији", рекао је он.


Ceo intervju na: http://www.vojska.mod.gov.yu/index.php?action=fullnews&id=360
Nazad na vrh Ići dole
http://stef124.tripod.com
Spirit
Platoon commander
Platoon commander
Spirit


Broj poruka : 423
Localisation : Srbija
Datum upisa : 27.04.2007

Oruzje za Kosovo Empty
PočaljiNaslov: Re: Oruzje za Kosovo   Oruzje za Kosovo Icon_minitimeSub Apr 05, 2008 9:36 pm

Ako i treba da im daju oruzije, to tako ide... kad smo mi nesposobni kreteni, umesto da smo spremali vojsku za ovaj trenutak (proglasenja nezavisnosti kosova), pa da smo jos u prvim trenutcima proglasenja pokazali zube NATOu i Americi i izveli vojnu operaciju vracanja kosova u granice srbije (kao sto su hrvati uradili 1995 u Oluji)... ne bi sad cica Bush davao oruzije siptarima... a i oni bi morali dobro da razmisle kako bi reagovali na nasu vojnu intervenciju, posto i sami imaju dosta vojnika na kosovu, nije to 1999 pa udri po srbima, posto oni ne mogu po nama... cim oni nama prvo pokloncic sa 5000m, mi njima jedan lepit artiljriskih baraza po Bondsteelu pa nek vide sta ce...
Ali mi smo se odlucili za drugu opciju, tj. laganog priznavanja kosova (koje ce za razliku od ove gore pomenute opcije imati mnogo blazi uticaj na ekonomiju), procice mozda koja godina i kad budemo videli da ovako ne ide, sto bi reko Seselj, pojescemo sva g***a koja smo israli Twisted Evil ... da ne pricam vise dosta je bilo silent Exclamation
Nazad na vrh Ići dole
bandzi
Gunner
Gunner



Broj poruka : 157
Datum upisa : 14.06.2007

Oruzje za Kosovo Empty
PočaljiNaslov: Re: Oruzje za Kosovo   Oruzje za Kosovo Icon_minitimeNed Apr 06, 2008 8:25 pm

@Spirit, ovo sto si napisao je jako neozbiljno.
Rat nije igra na PC-u pa da mozes u svakom trenutku da je prekines i vratis se na pocetak. U ratu postoje dva ishoda, pobeda i kapitulacija. Kada je NATO 99. u poslednjoj fazi zapretio unistavanjem velikih energetskih postrojenja i preostalih mostova (narocito onih u Beogradu) cime bi Srbiju vratio u srednji vek, drzava je potpisala kapitulaciju.
Ne moze Srbija kakva je danas sama da se bori sa protivnikom kao sto je NATO. To je dokazano 1999. Jedino sto moze Srbija da uradi je kupovina i izgradnja savremenog PVO sistema koji bi napravio jedan ozbiljni PVO kisobran nad Srbijom. Jak PVO je u danasnjem vremenu pre svega ozbiljan faktor odvracanja od napada, ali i preduslov za dejstvo sopstvenih trupa na zemlji. U danasnje vreme ako neprijatelj ima kontrolu nad vazdusnim prostorom, nikakvo ozbiljnije pokretanje trupa i njihovo dejstvo na zemlji nije moguce bez vecih gubitaka.
Jos jedan bitan faktor odvracanja potencijalno nadmocnijeg neprijatelja od napada je i posedovanje konvencionalnih taktickih raketa Z-Z kratkog i srednjeg dometa. Ovim raketama bi moglo da se zapreti gadjanjem neprijateljskih baza u blizoj okolini, u slucaju agresije.

Sve ovo Srbija danas nema i njen vojni potencijal je jako ogranicen.
Nazad na vrh Ići dole
Spirit
Platoon commander
Platoon commander
Spirit


Broj poruka : 423
Localisation : Srbija
Datum upisa : 27.04.2007

Oruzje za Kosovo Empty
PočaljiNaslov: Re: Oruzje za Kosovo   Oruzje za Kosovo Icon_minitimeUto Apr 08, 2008 7:55 pm

Vidis Bandzi, sve ovo sto si ti napisao za PVO i takticke raketa, ja sam stavio pod ono "DA SMO SPREMALI VOJSKU"... tako da tvoj predlog nije nista ozbiljniji od mog!!!
Naravno da ekonomija i vojska ne mogu zajedno da napreduju (u nasem slucaju), mi smo se odlucili za jaku ekonomiju a ne vojsku i tu je tacka, nema sta da se diskutuje, srbija je izgubila kosovo 1999, to je samo potvrdjeno 2008!!!
Da smo se odlucili za jaku vojsku, proglasenjem nezavisnosti Kosova 2008, imali bi priliku da vojno intervenisemo i mogli bi da objasnimo svetu zasto smo to uradlil (zbog krsenja rezolucije 1244), mada ameri ne grizu na tu udicu... E onda im ne bi bilo sve jedna da nas napadnu(zbog svega onoga sto smo naveli u prethodna 2 posta pa i vise), a mi bi mogli da ih uvucemo u neke diplomatske pregovore i to da traje godinama...
Dok nasa ekonomija odlazi na onaj svet Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil odes da kupis hleb i das novcanicu od 500000000000.....0000000000...din


Poslednji izmenio Spirit dana Uto Apr 08, 2008 11:37 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
bandzi
Gunner
Gunner



Broj poruka : 157
Datum upisa : 14.06.2007

Oruzje za Kosovo Empty
PočaljiNaslov: Re: Oruzje za Kosovo   Oruzje za Kosovo Icon_minitimeUto Apr 08, 2008 9:31 pm

A kako mislis da drzava kupi jedan savremen PVO (S-300PMU-2, BUK-M1, Tor, Tunguska) i "sprema vojsku" sa ekonomijom i privredom kakva je bila nasa?
Za jedan ovakav PVO sa svim pratecim troskovima, po nekim procenama ljudi koji se bave ovim sistemima, treba oko 3 milijarde evra. Sa druge strane, ne mogu se sredstva odvajati samo za PVO. Ima tu jos dosta stavki u VS koje jedu vojni budzet. Gde god se u nasoj vojsci okrenes, treba hitna modernizacija, kupovina novog naoruzanja, tehnike... a para nema.
Do sada jednostavno nije bilo dovoljno novca, a moze se reci ni ozbiljne namere za sve ovo. Kako ce biti u nekoj blizoj buducnosti, videcemo.
Jos jedna bitna stvar je i ta da danas Srbija nema saveznika koji bi u slucaju agresije mogao vojno da pomogne (kopnom ili vazduhom). Seti se samo 1999. kada su Rusi pokusali da dopreme dodatne trupe na aerodrom Slatina. Ni jedna zemlja iz naseg okruzenja nije dozvolila Rusiji da koristi njihov vazdusni prostor.
Danas je situacija jos gora jer smo okruzeni zemljama koje su clanice ili ce uskoro postati clanice NATO-a.
Nazad na vrh Ići dole
Spirit
Platoon commander
Platoon commander
Spirit


Broj poruka : 423
Localisation : Srbija
Datum upisa : 27.04.2007

Oruzje za Kosovo Empty
PočaljiNaslov: Re: Oruzje za Kosovo   Oruzje za Kosovo Icon_minitimeUto Apr 15, 2008 4:48 pm

Evo bas sam danas citao nesto u novinama i ne mogu da verujem sta sam procitao...
Kosovo ce od Bugarske kupiti 100 tenkova tipa T-55, novac je obezbedila Saudiska Arabija...
Navodno bugari vec obucavaju siptarske posade.
He he, ne znam koliko je ovo istinito ali nista me ne bi cudilo, opet sve ovo pokazuje koliko smo mi jadni i ne mozemo nista da uradimo povodom toga...
Nazad na vrh Ići dole
*senka*
Rookie
*senka*


Broj poruka : 22
Datum upisa : 12.12.2007

Oruzje za Kosovo Empty
PočaljiNaslov: Re: Oruzje za Kosovo   Oruzje za Kosovo Icon_minitimeUto Apr 15, 2008 5:08 pm

Spirit ::
Evo bas sam danas citao nesto u novinama i ne mogu da verujem sta sam procitao...
Kosovo ce od Bugarske kupiti 100 tenkova tipa T-55, novac je obezbedila Saudiska Arabija...
Navodno bugari vec obucavaju siptarske posade.
He he, ne znam koliko je ovo istinito ali nista me ne bi cudilo, opet sve ovo pokazuje koliko smo mi jadni i ne mozemo nista da uradimo povodom toga...

Možemo: da psujemo, da pljujemo, da se nerviramo (tako nam raste šećer, što je opet dobro za njih)......

I možemo da gledamo, po ko zna koji put kako okupatorska čizma gazi Svetu Srpsku Zemlju.


Sad Sad Sad Sad Sad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Sad Sad Sad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Nazad na vrh Ići dole
SS74
Administrator
SS74


Broj poruka : 559
Datum upisa : 01.02.2007

Oruzje za Kosovo Empty
PočaljiNaslov: Re: Oruzje za Kosovo   Oruzje za Kosovo Icon_minitimeČet Apr 17, 2008 6:15 pm

Ma sve dnevne novine u Srbiji su ''pozutele'' u trci za senzacijama. 100 tenkova je previse za jednu takvu ''armiju'', ko bo platio odrzavanje i remont tog zastarelog gvozdja. Zar se nisu Makedonci ubrzo odrekli svojih T-55, koje su kao poklon dobili od Bugara? Amerika i u ovom slucaju ima zavrsnu rec i verujem da se sa opremanjem nece ici dalje od bataljonskog nivoa, (pesadijsko oruzje, laka PO sredstva, minobacaci) eventalano koje oklopno vozilo.
Nazad na vrh Ići dole
http://stef124.tripod.com
IvanGrozni
Gun loader
Gun loader
IvanGrozni


Broj poruka : 93
Datum upisa : 03.09.2007

Oruzje za Kosovo Empty
PočaljiNaslov: Re: Oruzje za Kosovo   Oruzje za Kosovo Icon_minitimePet Apr 18, 2008 1:00 pm

Ma nista me nebi cudilo. Pogledajte kako je ocas posla opreljena bosanska armija. Doduse njihovi tenkovi su zapandog porekla i dobar deo njih je otisao u st. gvozdje. Bilo kako bilo oni oformise drzavu, granice, sad ce i vojsku dok mi energicno protestujemo.

Ma mozemo da ga duvamo. Ustvari izduvali smo ga odavno, tako da nemozemo vise ni to...
Nazad na vrh Ići dole
Spirit
Platoon commander
Platoon commander
Spirit


Broj poruka : 423
Localisation : Srbija
Datum upisa : 27.04.2007

Oruzje za Kosovo Empty
PočaljiNaslov: Re: Oruzje za Kosovo   Oruzje za Kosovo Icon_minitimeSub Apr 19, 2008 8:17 pm

He he sto kaze Ivan, vise ne mozemo ni da ga duvamo... sta nam je jos ostalo???
Bas me interesuje sta cemo da radimo kad kosovo dobije "modernije" RV od nas...
Verovatno cemo opet da protestujemo Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

@SS
Sto se tice tih 100 tenkova, tu su Arapi, nije to nista veliko (za prebogate naftase), troskovi oko 100 tenkova i 400 clanova posade, je blago receno, nista za njih...
Nazad na vrh Ići dole
SS74
Administrator
SS74


Broj poruka : 559
Datum upisa : 01.02.2007

Oruzje za Kosovo Empty
PočaljiNaslov: Re: Oruzje za Kosovo   Oruzje za Kosovo Icon_minitimeNed Apr 20, 2008 6:14 pm

Citat :
Sto se tice tih 100 tenkova, tu su Arapi, nije to nista veliko (za prebogate naftase), troskovi oko 100 tenkova i 400 clanova posade, je blago receno, nista za njih...

A mozda to bude lepa prilika, u dogledno vreme, za borbenu premijeru ''ALASA''-a? Basketball Laughing
Nazad na vrh Ići dole
http://stef124.tripod.com
Spirit
Platoon commander
Platoon commander
Spirit


Broj poruka : 423
Localisation : Srbija
Datum upisa : 27.04.2007

Oruzje za Kosovo Empty
PočaljiNaslov: Re: Oruzje za Kosovo   Oruzje za Kosovo Icon_minitimeNed Apr 20, 2008 6:57 pm

Da, taman da demonstriramo moc ALAS-a i Bumbara, pa ko zna, mozda se iracani otvore za jos nesto osim pistolja, puski, minobacaca, aviona... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy


PS: ma jok nista od toga Twisted Evil
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Oruzje za Kosovo Empty
PočaljiNaslov: Re: Oruzje za Kosovo   Oruzje za Kosovo Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Oruzje za Kosovo
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Balkan War Kosovo Warfield

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Srpski Oklop - forum :: Razno-
Skoči na: