Srpski Oklop - forum

Mesto za diskusiju o vojnoj tehnici, ratnoj istoriji i svim ostalim aspektima rata

PrijemPrijem  Često Postavljana PitanjaČesto Postavljana Pitanja  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Lista članovaLista članova  Korisničke grupeKorisničke grupe  Pristupi  

Delite | 

SA-6 KUB PVO JNA/VRS/VJ/VS u 1:35

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Gost
Gost

PočaljiNaslov: SA-6 KUB PVO JNA/VRS/VJ/VS u 1:35   Ned Jun 27, 2010 11:00 am

Pošto me danas uhvatilo neko raspoloženje da lakiram neke "stare leševe", nađe se i nagovešteni PVO sistem KUB na radnom stolu za lakiranje.

Sklopio sam ga pre neke 3 godine. Pre godinu dana sam ga lakirao u nove boje VS. Međutim ta šema mi se nekako nije svidela. Dali zbog nijansi boja ili možda ličnog stava da to može i bolje. Pošto svaka budala ima svoje veselje tako i ja tu nisam izostao, pa sam se odlučio da skinem boju. Koristio sam čistač cevi u granulatu da bi skinuo boju. Uzmeš kantu vode i u nju ubaciš ovu hemikaliju. Onda ubaciš maketu i ostaviš je da se kiseli nekih 4-5 sati. Onda jednom starom četkicom za zube polako krećemo u skidanje laka.
Rezultat je prihvatljivog kvaliteta.

Danas sam prešao sa mojom čuvenom mešavinom SMB boje. Od Revell-a dve teglice 362 + jedna teglica 45. Probajte ovu mešavinu svideće vam se 100%. Vidim da su neki maketari sa jednog srpskog maketarskog foruma, gde sam nekada bio aktivan, toliko zadovoljni ovom mešavinom da je već plasiraju kao svoj lični izum.

Nazad na vrh Ići dole
Lordsirgiga
Rookie

Broj poruka : 20
Datum upisa : 07.07.2010

PočaljiNaslov: Re: SA-6 KUB PVO JNA/VRS/VJ/VS u 1:35   Čet Jul 08, 2010 4:44 am

Ajde sad tvoj licni izum, ma stvarno nije uredu. Very Happy
Verujes li da jos nisam otvorio onu kanticu zelene koju zi mi preporucio za nase t-72M1.
Maketa je odlicna videh je na istom forumu od dobrog kolege, stvarno je odradio fenomenalno.
A sto nisi radio maskirnu semu za KUB, imas sigurno dosta slika da nadjes po netu.
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: SA-6 KUB PVO JNA/VRS/VJ/VS u 1:35   Sub Jul 24, 2010 4:24 pm

Odlučih se ipak da odradim ovaj KUB u maskirnoj šemi VS. Pošto kod nas nema standarda oko maskirne šeme uradio sam ovu po ličnom ukusu i uzoru na neke slike iz neta. Pri tome sam pokušao da se pridržim različitih nijansi i boja korišćenih za ovu varijantu.

Ova maskirna šema je za Gigu !

A ovo je prikaz sa podlogom veštačke trave:

Nazad na vrh Ići dole
Lordsirgiga
Rookie

Broj poruka : 20
Datum upisa : 07.07.2010

PočaljiNaslov: Re: SA-6 KUB PVO JNA/VRS/VJ/VS u 1:35   Ned Jul 25, 2010 11:44 am

E sad bas za mene, pa ajd kultura nalaze da kazem makar hvala (eto reko sam).
Malo mi je crna jaka u odnosu na druge boje (mislim meni na oko, jeste takva ako je sema kao sa onih M-84 sa sajma (mislim na novu semu maskirnu)).
Neces ga prljati, i to je onaj sto si skidao boju ili nova maketa.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: SA-6 KUB PVO JNA/VRS/VJ/VS u 1:35   Ned Jul 25, 2010 12:08 pm

Daj bre Giga, čemu se zahvaljuješ, pa to je bila samo šala. lol!

Ovo ti je upravo ona maketa sa koje sam prethodno skinuo lak i iznova je ofarbao. Biće prljanja i izbleđivanja one crne boje. Biće nadam se i novih raketa od aluminijuma, pravilnih dimenzija naravno. Ovom KUB-u ću još dodati 4 resinske figure naših tenkista, preradom iz KIRIN-ovog seta "Middle East Scud Crew" kao i nekoliko kamuflažnih mreža iz sopstvene proizvodnje.
Nazad na vrh Ići dole
cinoeye
Rookie

Broj poruka : 3
Datum upisa : 03.11.2009

PočaljiNaslov: Re: SA-6 KUB PVO JNA/VRS/VJ/VS u 1:35   Uto Jul 19, 2011 2:56 am

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: SA-6 KUB PVO JNA/VRS/VJ/VS u 1:35   

Nazad na vrh Ići dole

SA-6 KUB PVO JNA/VRS/VJ/VS u 1:35